У Житомирі є проблема з кількістю донорів крові – житомирян запрошують допомагати. Відео

135
0

Житомирський центр крові знову відчуває термінову потребу у донорах усіх груп крові. Щоб регулярно виконувати замовлення МОЗ на потреби ЗСУ та медичних закладів області, центру крові потрібно щонайменше 50 донорів на день. На жаль, зараз ця цифра становить лише 10-15 донорів.

Про це у коментарі Першому житомирському розповіла Алла Островська, медичний директор обласного центру крові:

«Наш центр забезпечує компонентами крові всі лікарні міста та області. Щомісяця, а іноді і двічі на місяць, ми отримуємо додаткові замовлення від Міністерства охорони здоров’я для потреб Збройних Сил України. Тому потреба в донорах постійно зростає. Збільшується кількість пацієнтів, аварійних ситуацій на дорогах, та тепер до нас додалися ще й потреби для ЗСУ. Кількість потреб залежить від того, скільки пацієнтів потребують крові. Тому наші підрахунки свідчать про необхідність відвідування нашого закладу щоденно щонайменше 50 донорами. За останній тиждень до нас звернулось від 10 до 15 людей на день. Після інформаційної акції в інтернеті, журналісти допомогли нам, і ми вже другий день спостерігаємо збільшення кількості донорів. Люди до нас приходять хвилями, і ці хвилі залежать від того, яку інформацію ми публікуємо на сторінці нашого закладу. Коли запаси зменшуються, ми робимо оголошення, і до нас знову з’являється хвиля людей, які готові стати донорами крові. Якби люди регулярно двічі на рік ставали донорами крові, таких хвиль б не було, оскільки потреба в крові постійна».

Для того, щоб стати донором крові, необхідно бути громадянином України, мати 18 років, а також відповідний рівень гемоглобіну, відсутність хронічних захворювань та медичних протипоказань. Бажання допомогти тим, хто потребує крові, також відіграє важливу роль у вирішенні цієї проблеми.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here