Home Різне Екологи заявили, що за збір чорниці для реалізації передбачені штрафи – до...

Екологи заявили, що за збір чорниці для реалізації передбачені штрафи – до 51 грн

251

На Житомирщині з червня стартував сезон чорниці. Екологи заявили, що за збір ягід з метою отримання прибутку від реалізації передбачена адміністративна відповідальність.

Розмір штрафів становить. 17-51 грн для громадян та 51-119 грн для посадових осіб.

Про це повідомляє екоінспекція Поліського округу:

«На території Житомирської, Рівненської областей підприємцями масово проводиться закупівля чорниці у громадян. Також лісова ягода активно реалізовується на ринках регіону. 

Екологи попереджають, що збір ягід чорниці з метою отримання прибутку від реалізації зібраної сировини без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів заборонено ст. ст. 69,73 Лісового Кодексу України,   ст. 10 ЗУ «Про рослинний світ», за що передбачено відповідальність за ст. 70 КУпАП у вигляді штрафу на посадових осіб від 51 до 119 грн, на громадян від 17 до 51 грн».

Крім того за реалізацію лікарської та технічної сировини дикорослих рослин юридичними або фізичними особами,  які не мають дозволу на спеціальне використання природних ресурсів, передбачено відповідальність за ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу), матеріали за такими фактами передаються до суду.

Екологи заявлять, що заборонено збирати ягоди спеціальними засобами заготівлі (гребінками), які пошкоджують рослини, кущ чорниці підсихає. 

Також нагадують про небезпеку для здоров’я людини від збору чорниці у районах, які  є найбільше забрудненими радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, – як тих, хто збирає ягоди, так і тих, хто їх споживає. Тому, купуючи ягоду, важливо перевіряти наявність документу про проходження радіологічного контролю. 

Довідково: Лісовий квиток — єдиний дозвільний документ в Україні, який надає право проводити промислову заготівлю дикорослих грибів, ягід та лікарської сировини в лісах України. Форма і порядок видачі Лісового квитка визначені Порядком видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761.

Для отримання лісового квитка заготівельники звертаються у місцеве лісове  господарство.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here