Home Різне Естонія допоможе Миколаєву, Харкову та Житомиру підготувати проєкти енергоефективної реконструкції житла

Естонія допоможе Миколаєву, Харкову та Житомиру підготувати проєкти енергоефективної реконструкції житла

118
0

Уряд Естонії розпочав програму тривалістю півтора роки, що сприятиме реконструкції житла в Україні. Ініціативу підтримали Естонський центр міжнародного розвитку (ESTDEV)), Асоціація квартирних товариств Естонії (EKÜL), Центр передового досвіду зі сталого житлового будівництва ЄЕК ООН (Таллінн).

Як зазначають у Європейській економічній комісії ООН, житлове господарство є одним із секторів, які найбільше постраждали від війни в Україні. З моменту повномасштабного вторгнення російської федерації було завдано збитків на суму понад 50 мільярдів доларів США.

У Харкові, другому за величиною місті України, за даними міської ради, було зруйновано й пошкоджено приблизно 3367 багатоквартирних будинків та 1823 приватних садиб.

Міська рада Житомира повідомляє про понад 300 пошкоджених або зруйнованих житлових будинків.

У рамках робочого плану Центру передового досвіду EKÜL підтримуватиме розбудову потужностей українських житлових асоціацій у трьох містах – Харкові, Миколаєві та Житомирі – для відновлення житлових районів, які були пошкоджені війною; та допомогти асоціаціям розробити конкретні стратегії фінансування реконструкції та ремонту багатоквартирних будинків. 

У відповідь на це уряд Естонії ініціював програму розбудови потенціалу та співпраці для відновлення житлових районів у громадах, що постраждали від війни.

Асоціація квартирних товариств Естонії (EKÜL) надасть підтримку українським ОСББ для відновлення пошкоджених житлових районів; а також допоможе розробити конкретні фінансові стратегії для реконструкції та ремонту багатоквартирних будинків з врахуванням вимог енергоефективності.

У результаті запланованих заходів у кожному регіоні буде реалізовано щонайменше два модельних проєкти з реновації багатоквартирних будинків.

Крім того, партнери за сприяння ЄЕК ООН організують навчальну програму для українців, яка грунтуватиметься на практичному досвіді естонських квартирних товариств.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here