Home Різне Група лісівників організувала незаконну порубку дубів на понад 2 млн грн збитків

Група лісівників організувала незаконну порубку дубів на понад 2 млн грн збитків

211
0

Групі осіб у складі майстра лісу та двох спільників повідомлено про підозру у незаконній порубці лісу, зберіганні незаконно зрубаних дерев, вчинених повторно, організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, – повідомляє Житомирська обласна прокуратура.

Майстру лісу також інкримінують зловживання службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.

Слідство встановило, що майстер лісу одного з лісогосподарств, що на території Баранівської міської громади Житомирської області, організував незаконні вирубки дерев у ввіреному йому лісництві.

Підозрюваний розробив схему протиправних оборудок та залучив ще двох місцевих жителів. Він забезпечив їх інструментами, технікою та мастильними матеріалами для заправки бензопили і трактора. Особисто підшукував сортові дерева, в основному породи дуб, для вирубки. Проводив «інструктаж» про те, як приховати сліди злочину.

Спільники (використовували і свою спецтехніку) спилювали сироростучий ліс, крижували дерева на колоди та складали їх в обумовленому лісником місці. Потім перевозили на територію колишнього господарства та реалізовували.

Так, із січня по липень 2023 року лісник організував та забезпечив незаконну вирубку злочинним угрупованням майже 120 дерев породи дуб, осика та інших.

Унаслідок цього державним інтересам заподіяно шкоди на 2 млн грн.

Наразі накладено арешт на незаконно здобуту деревину, дві бензопили та два трактори. Також заявлено позов про стягнення з підозрюваних зазначеної суми заподіяних збитків.

Усім трьом підозрюваним обрано запобіжні заходи у виді цілодобового домашнього арешту.

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here