Home Різне Коли публічні особи Житомирщини зможуть вакцинуватися вдруге

Коли публічні особи Житомирщини зможуть вакцинуватися вдруге

391

У департаменті охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації не знають, коли публічні особи зможуть отримати друге щеплення від коронавірусу.

Про це 21 травня повідомив начальник відділу департаменту охорони здоров’я Сергій Березовський.

За його словами, публічні особи, які отримали першу дозу вакцини AstraZeneca, отримають і другу. Але точної дати вакцинації чиновник назвати не зміг.

"Ми маємо на увазі в тому числі громадських діячів, які отримали першу дозу вакцини за залишковим принципом. Вони в плані є. Є списки тих осіб, які отримали щеплення. Переважна більшість – це Житомир, але є люди з Новограду та Бердичева. Вони будуть отримувати щеплення вдруге, але вже не за залишковим принципом. Вони будуть запрошені до пунктів щеплення", – сказав Сергій Березовський.

12 тижнів з моменту першого щеплення публічних осіб вже добігають кінця. Разом із тим представник ОДА не називає термінів повторного щеплення. Посилаючись на  експертну групу з імунізації, він пояснив: якщо пацієнти другу дозу вакцини отримають пізніше – нічого страшного.

"Є національна технічна експертна група з імунізації, яка надала роз’ясненя щодо термінів між першою та другою вакцинацією. Вони наголосили, що зменшувати терміни між вакцинацією, це стосується вакцини AstraZenec, дуже не бажано. Оптимальний термін – 12 тижнів. Але якщо це буде 13 чи 14 тижнів – нічого страшного. Це все одно є ревакцинацією і ефект буде такий же. Це досить відомі експерти і фахівці", – розповів чиновник.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here