Home Різне Міст у Житомирі в критичному стані, – Мінінфраструктури

Міст у Житомирі в критичному стані, – Мінінфраструктури

393

Ключові мости у Житомирі та Рівному перебувають у критичному стані.

Зокрема, в аварійному стані перебуває шляхопровід у Житомирі, який збудували ще 66 років тому.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України після перевірки мостових споруд комісією:

«Першим об’єктом став шляхопровід у Житомирі.  Його збудували ще 66 років тому. Остання реконструкція відбулася в 1977 році. За попередніми даними експертів, зараз він – в аварійному стані. Зокрема, зафіксовано  корозію робочої арматури в прогонових будовах і ригелях. Стійки опор мають поздовжні тріщини, відшарування зруйнованого бетону, оголену та іржаву арматуру».

Також комісія перевірила міст через річку Кам’янка. Він побудований у 1983 році. За словами експертів, експлуатаційне утримання мосту – на дуже низькому рівні. 

Металеві стійки руслових опор та балки прогонової будови потребують очищення від іржі і покриття їх антикорозійними фарбами. Берегові опори мають часткове руйнування бетонної поверхні. 

«Комісія продовжує працювати на мостах, які мають важливе значення для логістики та мобільності населення. У порівнянні із мостами в Києві,  ситуація менш критична, проте, технічний стан об’єктів також викликає чимало запитань. Акти за результатами огляду будуть розглянуті на засіданні Комісії для ухвалення відповідних рішень», – зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Усі мости, які оглядала Комісія в Житомирі та Рівному, перебувають на балансі органів місцевого самоврядування. Їхній обов’язок – щороку проводити обстеження мостових споруд та підтримувати належний експлуатаційний стан.

«Органи місцевого самоврядування дуже часто неналежно ставляться до обстеження мостів та їх експлуатаційного утримання. Наприклад, обстеження шляхопроводу у Житомирі не проводилося жодного разу. Міст у Рівному востаннє перевіряли в 2017 році. Влада на місцях забуває, що безпечна робота мостів – це питання обороноздатності країни», – наголосив директор «ДерждорНДІ» Артем Безуглий.

Нагадаємо, щонайменше 10% мостів в країні знаходяться у непрацездатному стані.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here