На Польовій у Житомирі встановлюють третє модульне укриття. ВІДЕО

436

14 серпня у Житомирі встановлюють третє найпростіше модульне укриття на 50 осіб. Це укриття розташоване неподалік від фонтану “Космонавт” на Польовій. 

Модульні укриття не призначені для основного використання, а створені для тих, хто відпочиває у сквері, щоб не витрачати час на пошуки основних укриттів. Це особливо зручно для людей, які не проживають у цьому мікрорайоні і не знають місцезнаходження найближчих тимчасових укриттів.

Поки влада міста  закупила лише 4 укриття на 6,7 млн грн, щоб оцінити їх якість та можливості. Адже до закупівлі про ці укриття було відомо лише з сертифікатів та технічної документації. У майбутньому планується придбання додаткових укриттів.

Про це розповів заступник міського голови Олександр Шевчук: 

“Сьогодні встановлюється укриття, яке закуплене комунальними підприємствами. Їх поки закуплено в початковому етапі чотири штуки. Сьогодні вже третє встановлення. 

Це модульне укриття цивільного захисту населення. Воно розраховане в середньому на 50 людей. В більшості випадків воно буде використовуватись для відпочиваючих. В даному випадку – на цьому районі, у цьому сквері, це великий мікрорайон. Це Площа Польова, 8 та Площа Польова, 10, навпроти  ще розташовані будинки. У вихідні дні тут багато відпочиваючих. 

Закуплено було поки чотири укриття загальною вартістю 6 745 000 гривень. Компанія, яка постачає їх, має всі сертифікати класу А4. Під час встановлення виникли невеликі труднощі, але підрядна компанія зобов’язана все доробити найближчим часом”.

Він додав, що упродовж двох тижнів підрядник має встановити двері, місця для сидіння, вогнегасники, аптечки, баки для води. 

Також у Житомирі, як і в Києві, планують художньо оформити укриття. 

“Для розфарбування цих укриттів можемо використати дітей з художньої школи. Наразі немає архетипу дизайну, але, ймовірно, з часом такий дизайн з’явиться. Після завершення робіт з монтажу та комплектації, будуть обговорюватись питання щодо розфарбування”, – додав Олександр Шевчук.

Планується, що укриття матимуть двері з електронним замком, який автоматично відчинятиметься при спрацюванні тривоги. Після закінчення повітряної небезпеки двері автоматично зачинятимуться. Це передбачається з метою попередження використання укриття не за призначенням.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here