На Житомирщині діти з учителькою продавали ромашки і збирали кошти на ЗСУ. ВІДЕО

694
0

Валентина Фурман – вчителька початкових класів у Камінській філії Романівського ліцею № 1 на Житомирщині. Нещодавно у соцмережі вона побачила допис про дівчинку в одному з регіонів країни, яка продає букети польових квітів і збирає таким чином на потреби військовослужбовців. 

Одразу ж виникла ідея реалізувати щось подібне. Тим паче, у її саду якраз квітувало сотні ромашок. З відповідною пропозицією одразу ж звернулася до батьківського колективу своїх учнів. Каже, вони молоді, енергійні та завзяті, тож одразу погодилися втілити задумане.

Для цього зранку в неділю зібралися у садку пані Валентини, нарізали квітів та сформували букети. Композиції на трасу за село автівкою вивіз її син, а батьки разом з дітьми та вчителькою дісталися до пункту призначення велосипедами.

З собою захопили плакати із написом «ЗСУ» та банку для збору коштів. Одягнулися у вишиванки та футболки з патріотичними принтами, а також у футболки та берети, які лишилися після навчання сина Валентини Григорівни і його одногрупників у Національному авіаційному університеті.  

«Оскільки продавати ми вирішили за межами населеного пункту – на трасі, що веде до Житомира, то я не могла відправитися туди з дітьми сама, адже вони тільки закінчили перший клас і перейшли в другий, тому батьки були разом з нами. Ми розташувалися на узбіччі, стали юрбою з квітами і плакатами, – розповідає Валентина Фурман. – Першою повз нас проїхала автівка патрульних поліцейських. Думала, що зупиняться і заборонять нам проводити акцію, але вони навпаки – підійшли, купили квіти, подякували за ініціативу. Далі зупинялися інші транспортні засоби і робили пожертви. Багато просто кидали гроші у банку. Казали, аби квіти ще хтось інший міг придбати. Один водій дав монетами номіналом по 5 і 10 гривень, бо у нього все на картці. Рейсовий автобус зупинився і пасажири теж долучилися фінансово. Не всі одразу розуміли, хто ми і що тут робимо, але потім поверталися, розпитували, залишали кошти – хто скільки міг. Особливо вразила історія, коли легковик проїхав, а потім повернувся. За кермом виявився військовий, який зараз перебуває у відпустці, але незабаром повертається на позиції. Він теж купив букет. Наші діти і мами одразу почали дякувати йому, бажати здоров’я і швидкого повернення додому з перемогою. Дуже такий щемливий та символічний для нас усіх момент. Цей кремезний чоловік розчулився від слів підтримки і тієї щирості, з якою діти зверталися до нього. На очах бриніли сльози».

За кілька годин не лише вдалося продати всі букети ромашок, але й зібрати 3500 гривень на підтримку ЗСУ. Їх уже передали волонтерам Благодійного фонду «Світлиця добра», а у подальшому суму долучать до збору на придбання тепловізора для військового-земляка, випускника нині вже Камінської філії Романівського ліцею № 1 Віталія Хомича.

«Діти дуже задоволені і щасливі, що у такий спосіб змогли трохи допомогти захисникам. Вони гарно та з користю провели час у колі шкільних друзів. Ми з ними вивчили тільки числа першої сотні, тому, коли дорослі рахували кошти з банки, то не зовсім розуміли, скільки ж це. Постійно питали: «Мам, це багато? Це багато, чи дуже багато?». Були купюри і по 50 гривень, і по 100, й навіть 500. Приємно, що люди не лишилися остронь», – додає Валентина Фурман.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here