На Житомирщині вогонь пройшов понад 600 га: рятувальники розповіли про тисячу пожеж. ВІДЕО

189

Майже тисяча пожеж у відкритих місцевостях трапилися на території Житомирської області цьогоріч. Вогонь охопив площу в понад 627 гектарів. 

Рятувальники зазначають, що більшість причин – необережне спалювання сухостою та нерозсудливе поводження з вогнем.

В області продовжується тривалий період підвищеної пожежної небезпеки. Стійка суха та тепла погода, а також сильні пориви вітру сприяють швидкому поширенню пожеж у відкритих природних місцях, таких як поля та ліси. Кожен день пожежники борються з близько 10 пожежами на великих площах.  Лише за минулий тиждень було ліквідовано 34 пожежі на загальній площі 38 гектарів. 

“Усі ми знаємо, що рослини є легенями планети, вони поглинають всі забруднюючі речовини, які містяться в повітрі. Якщо ж розпочати їх спалювання, ці речовини почнуть виділятися і потрапляти в атмосферу. Наприклад, під час спалювання 1 тонни листя до атмосфери потрапляє до 9 кілограмів мікрочастинок різних речовин. Коли люди вдихають ці речовини, вони можуть сприяти захворюванням верхніх дихальних шляхів. Іншими словами, це прямо завдає шкоди життю та здоров’ю людини. По-друге, під час спалювання сухої рослинності гине вся мікрофлора та мікроорганізми, які раніше знаходилися у ґрунті на місці, де здійснювалося випалювання цієї рослинності”, – розповів заступник начальника головного управління ДСНС у Житомирській області Сергій Малярчук. 

Пожежі також негативно впливають на екологічну ситуацію. Під час горіння сухої трави та опалого листя в атмосферу потрапляє велика кількість небезпечних речовин. Крім того, в результаті пожежі пошкоджується верхній шар ґрунту, що може призвести до негативних наслідків для рослинності та живих організмів, що населяють цей його. 

Рятувальники наголошують на тому, що місцева влада повинна приділяти належну увагу цій проблемі, а не обмежуватися реакцією лише на вже виниклі пожежі. Лише в разі спільної роботи та попереднього втручання можна досягти позитивних результатів у запобіганні пожежам.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here