Home Різне Поблизу Житомира для школярів проводять «Лісовий квест» біля 600-річного Дуба Патріарха. ФОТО

Поблизу Житомира для школярів проводять «Лісовий квест» біля 600-річного Дуба Патріарха. ФОТО

405
0

У Тетерівській громаді на Житомирщині вже відкрили туристичний сезон і чекають на гостей. Зокрема, проводять організовані екскурсії за двома маршрутами – оглядовий «Українська Швейцарія» (комбінований: автобусний і пішохідний) та фітнес-тур «Дениші – Тригір’я» (пішохідний, «скандинавська ходьба»). Обидва тривають близько чотирьох годин. Екскурсійний супровід є платною послугою Тетерівського БК і становить 35 гривень з особи. Усі додаткові питання та попередній запис здійснюються за телефоном 098 29 19 089 (екскурсовод Наталія). 

У громаді також є визначені туристичні магніти, переважна більшість яких включена до оглядового екскурсійного маршруту – Дуб Патріарх в селі Тригір’я, костел бл. Владислава з Гельньова в селі Корчак, меморіально-мінералогічний музей імені В.Г.Бондарчука, скледром, вірменська ящірка і садиба Терещенків у Денишах, Преображенський Тригірський чоловічий монастир, Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші».

Крім цього, для дітей молодшого шкільного віку влаштовують квест у лісі, під час якого, шукаючи малюнки тварин на деревах, вони складають «секретну» фразу. Локація для квесту – територія поблизу 600-річного дуба у Тригірському лісництві. Загалом у лісовому заказнику місцевого значення «Над Тетеревом» росте близько 60 дубів поважного віку. Найстарший з них – Патріарх. Діаметр стовбура цього велетня – 1,85 метра, висота – близько 33 метра. За легендою, під Дубом Патріархом відпочивав сам Богдан Хмельницький. Притулившись до  нього, можна зарядитись енергією на увесь рік.

«Наш «Лісовий квест» – це гра, розрахована на вікову групу 6-10 років. Проте, з того, що ми бачили, дорослі теж залюбки долучаються до пошуків і допомагають діткам у складанні «секретної фрази», – ділиться головний спеціаліст відділу культури і туризму Тетерівської сільської ради Юлія Святненко. – Все це займає півгодини. Кількість учасників не обмежуємо, але оптимально – десь до 30 діток одночасно. Коли запускали цей проєкт, встановили стенд з умовами квесту, ознайомившись з якими, грати можна було самотужки, а перевірити правильність відповідей – перейшовши за QR-кодом. Зараз лісівники тимчасово всі стенди прибрали відповідно до вимог військового стану, тому квест проводить у рамках екскурсії (послуга входить у загальну вартість) наш екскурсовод Наталія Сорочинська за попередньою домовленістю. Завдання квесту звучить так: «Знайди та упізнай лісових мешканців, зображених на деревах. З перших літер назв птахів та звірів склади фразу. Букви можна використовувати повторно». У форматі гри діти знайомляться із лісовими мешканцями, яких можна зустріти на території Тетерівської громади, вчаться дотримуватися правил поведінки в лісі і берегти довкілля. Вони спільно виконують завдання, цікаво, корисно і динамічно проводять час на природі, отримують гарні враження.  Для екскурсій та квесту можна обрати будь-який зручний для вас час, але  завчасно узгодити все за вказаним телефоном».

Юлія Святненко відзначає, що на ідею з квестом колег надихнули художники з півдня України (як у книзі «Кради як митець» Остіна Клеона). Побачивши їх роботи, одразу уявили, як такі «картини» класно впишуться у лісову локацію Тригір’я. Свій творчий задум працівники культури Тетерівської громади за фінансової підтримки Житомирського лісового господарства втілили на кількох деревах у заказнику «Над Тетеревом» восени 2021 року. Тепер там ховаються сова, білка, лисиця, ящірка та інші лісові звірі і птахи.

Юлія Демусь

Фото Катерина Бабенко

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here