З першого дня повномасштабного вторгнення російських військ і до сьогодні «Житомирські калинки» активно займаються волонтерською діяльністю і лише збільшують напрямки та обсяги своєї допомоги. 

На базі центру діє швейний цех, де шиють речі для військових на передову – флісові кофти, футболки, нижню білизну, термокомплекти, аптечки, шапки, білі маскувальні костюми, рюкзаки, чохли, прапори та інше відповідно до  актуальних запитів захисників,  а також   адаптивний одяг на липучках для бійців, які проходять лікування у госпіталі. Крім цього, є майстрині які плетуть маскувальні сітки і кікімори, роблять окопні свічки.

Все це передають особисто або через інші волонтерські організації і благодійні фонди армійцям на фронт. Кажуть, таких хто не співпрацював із ними або ж не чув про «Житомирських калинок» та їх помічників, вже напевно не лишилося. У команді більше 70 осіб допомагають на постійній основі. 

Днями майстрині представили черговий результат своєї роботи – незвичну маскувальну сітку, в центрі якої військовий з ангелом за спиною. Її створили протягом вихідних і нині думають над тим, яким чином можна використати надалі. Один із варіантів, який уже обговорюють з іншими волонтерами, влаштувати аукціон з  продажу, а виручені кошти направити на благодійні ініціативи. 

“Цю сітку плели в суботу й неділю четверо наших майстринь. Кожна вкладала якісь свої  сподівання, побажання. Робили це з думками про наших оборонців і намагалися передати всю ту енергетику, духовну силу і віру в найшвидшу перемогу. Ми не знаємо кожного в обличчя чи по імені, але вони всі нам дорогі. Все, що маємо, віддали б їм, – говорить координатор «Житомирських калинок» Анна. – Ідея такого виробу була постійно в повітрі, бо це близьке усім – на війні маємо рідних, знайомих, друзів. Переживаємо за них, турбуємося, підтримуємо, а наші молитви стають оберегами як той ангел за спиною. Така сьогоднішня дійсність. У двох майстринь чоловіки стоять на захисті країни і вони дуже хотіли долучитися до плетіння саме такої сітки, поспішали до нас після роботи. Для них це символічно. Звичайно, хотілося б, щоб сітка була представлена на загальний огляд – своєрідний арт-об’єкт, експонат, творчість воєнного часу. Ми були б навіть раді. Поряд встановили бокс для благодійних пожертв: наша «калинка», вдова загиблого під час розмінування територій на Херсонщині рятувальника Анна Краснощокова збирає 500 тисяч гривень на придбання «швидкої» для частини рятувальників, де він працював її чоловік Дмитро”.

 Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here