Ринок праці на Житомирщині: попит перевищує пропозицію

Ринок праці у Житомирській області на сьогодні: ситуація на сьогодні

На сьогоднішній день попит на працівників від роботодавців у Житомирській області значно перевищує пропозицію. На багатьох підприємствах існує проблема з недоукомплектуванням кадрів. Основною причиною такої ситуації є міграційні та мобілізаційні процеси у нашій державі. Попри це все, роботодавці з фінансової точки зору, в більшості, все ж мають достатньо можливостей для забезпечення працівників. Про це Першому Житомирському розповіла начальниця управління реалізації політики зайнятості Житомирського обласного центру зайнятості Світлана Карпович.

Ринок праці області: дані та статистика від Центру зайнятості

“Послугами служби зайнятості за період повномасштабної війни скористалися 68 тис. осіб, з них, 4 тисячі – внутрішньо переміщені особи. Роботу отримало близько 28 тис. осіб, з них – 1 400 внутрішньо переміщених осіб. Якщо ж ми переходимо до цього року, впродовж січня-серпня, то понад 17 800 жителів області у нас перебували на обліку і отримували послуги служби зайнятості. Але кількість таких осіб майже на 3 тисячі менше, аніж у відповідний період минулого року.

3200 роботодавців заявили за цей період більше 10 000 вакансій. І роботодавців звернулося більше на 400, і вакансій десь на 1000 більше в цьому році заявлено, ніж у відповідний період минулого року”, – ділиться фахівчиня.

Наразі ж в базі даних Житомирського обласного центру зайнятості існує близько 2 тисяч вакансій. З них найбільшу кількість недоукомплетованих місць мають посади водіїв, швачок, продавців та навіть лікарів (близько 100 вакансій).

Рівень заробітньої плати на Житомирщині

Заробітна плата у заявлених вакансіях у Житомирській області варіюється в межах від 8 до 70 тисяч гривень. Найвищу зарплатню, зокрема, мають можливість отримати водії-міжнародники. Близько 40-60 тис. щомісячних надходжень за роботу сплачують головним бухгалтерам, менеджери-управителі та менеджери збуту, а також місцеві водії різних видів транспорту.

Лікарі ж отримують від мінімальної зарплати до 30 000 грн, середня цифра – 20 тис. грн. В свою чергу, освітянам щомісяця готові сплачувати трохи менше, від 8 до 16 тисяч гривень.

Більшість інших спеціальностей оплачуються на рівні не набагато вищому від “мінімалки”.

Більше про можливості працевлаштування, цікаві ініціативи для працівників та роботодавців і інше дивіться у нашому відеоматеріалі.