Розкриття масштабної земельної афери
У Житомирській області завершено досудове розслідування справи щодо незаконного привласнення 550 гектарів сільськогосподарських земель Малинської громади. Троє членів організованої злочинної групи, використовуючи шахрайські схеми, оформили права власності на ці угіддя, які за законом мали перейти у комунальну власність.
Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Житомирській області
Схема привласнення: відродження неіснуючого кооперативу
Організатором злочинної схеми став 44-річний мешканець Малина, який залучив до діяльності 46-річного місцевого жителя та 49-річну мешканку Чернігівщини. Вони використали документи сільськогосподарського виробничого кооперативу (СВК), діяльність якого припинена ще у 2005 році. Обіцяючи грошові виплати, зловмисники переконали колишніх членів кооперативу та місцевих жителів підписати заяви про вихід з членства, залишивши лише 4 засновників. Керівником «відродженого» СВК став організатор схеми.
Роль державних реєстраторів у схемі
За допомогою підробленої технічної документації було незаконно зареєстровано право власності на 37 земельних ділянок на користь підконтрольного кооперативу. Двоє державних реєстраторів сприяли цій схемі: 54-річний мешканець Бердичівського району вніс зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, а 49-річний мешканець Малина безпідставно зафіксував відомості у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Правові наслідки та повернення земель громаді
Трьом обвинуваченим інкримінується заволодіння чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою (ч. 4 ст. 190 КК України), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна. Державним реєстраторам інкриміновано пособництво у шахрайстві та несанкціоновану зміну інформації в автоматизованих системах, що заподіяло значну шкоду (ч. 3 ст. 362 КК України), з можливим покаранням до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Під час досудового розслідування земельні ділянки повернуто у власність Малинської територіальної громади.


