Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня (25 лютого за старим стилем) 1814 року в селі Моринці Київської губернії – нині Черкаська область
Тарас Шевченко – український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський і політичний діяч. Член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860). Шевченко – незвичайне та виняткове явище в українській і світовій літературі, мистецтві, культурі.
Творчість Шевченка була багатогранною. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і два уривки з інших п’єс; дев’ять повістей, щоденник та автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), чотири статті та понад 250 листів.
Із мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису й графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.
Кілька років тому житомирський дизайнер Ілля Стронґовський по-новому зобразив класиків української літератури, серед них і Тарас Шевченко.