Home Різне У Житомирі працюватиме відділ ДБР

У Житомирі працюватиме відділ ДБР

1539

Окремий відділ ДБР у Житомирі за адресою вул. Перемоги, 54 (Центральний регіональний офіс на 5 областей – у Хмельницькому) офіційно презентували у Житомирі 28 травня.

Директор Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, Владислав Васильєв під час відкриття наголосив:

«Звісно, що для нас не було різниці де саме вчинене кримінальне правопорушення – слідчі вирушали в усі 4 області для здійснення слідчих дій із Хмельницького, як у відрядження. Проте, значну частину свого робочого часу вони витрачали просто у дорозі. Постійна дислокація в кожній області оптимізує роботу, на практиці – зменшить час прибуття у випадку настання надзвичайної ситуації, яка потребує негайної реакції правоохоронців. Також, це буде зручніше для наших заявників у кримінальних провадженнях, свідків, покращить співпрацю із процесуальними керівниками – органами прокуратури на місцях».

Територіальне управління Державного бюро розслідувань розташоване у місті Хмельницькому поширює свою діяльність на 5 областей, серед яких Вінницька, Житомирська, Хмельницька, Рівненська та Чернівецька.

Свою фактичну роботу Державне бюро розслідувань розпочало 27 листопада 2018 року. А вже 3 грудня 2019 року Верховна Рада України прийняла закон згідно із яким ДБР стало державним правоохоронним органом, а не центральним органом виконавчої влади, як це було раніше. Окрім того, до цих змін слідчі перебували у статусі державних службовців, а тепер вони віднесені до осіб рядового і начальницького складу. Щоб отримати відповідний статус згідно із законодавством, усі особи мали пройти конкурси на зайняття посад у новому штаті.

Тепер для більш швидкого, оперативного та якісного реагування на корупційні правопорушення або інші кримінальні злочини за участю суб’єктів, що належать до підслідності ДБР, у кожній області запрацюють окремі слідчі та оперативні відділи, зокрема у Житомирській області забезпечує вказану діяльність другий слідчий та другий оперативний відділи.

Головними завданнями Державного бюро розслідувань є своєчасне запобігання, виявлення, припинення, швидке розкриття та об’єктивне розслідування злочинів, віднесених до компетенції Бюро. До підслідності ДБР належать злочини, вчинені високопосадовцями, правоохоронцями та суддями, а також військові злочини.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here