Home Різне У Житомирській області перевіряють радіаційні землі, ними знову можуть дозволити користуватися

У Житомирській області перевіряють радіаційні землі, ними знову можуть дозволити користуватися

333

33 тис. га земель у Житомирській області виведені з обігу через радіоактивне забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. Проте землі використовують місцеві для вирощування сільськогосподарської продукції.

8 липня Державна екоінспекція проводить експертизу радіаційних земель у Народицької та Гладковицької ТГ та відбирає зразки проб ґрунту.

"В Україні існує велика проблема – використання радіаційно забруднених земель. Це є заборонено законом. Не припустимо подальше вживання в їжу продуктів, які вирощуються на цих землях, через вміст цезію і стронцію, які накопичуються в організмі та викликають численні захворювання.

Наразі ми проводимо перевірку використання земель та беремо зразки проб ґрунтів", – розповів голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

У разі відсутності перевищень забруднюючих речовин окремі землі можуть бути виведені з зони безумовного відселення. Таким чином, Народицька та Гладковицька тергромади зможуть законно та безпечно використовувати землю.

Комплексну експертизу земель зони безумовного відселення на Житомирщині спільно з Державним агентством з управління зоною відчуження та Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here