У Житомирській області реалізовуватимуть пілотний проєкт – для економічного розвитку громад

461
0

Житомирська область стала пілотною для впровадження нової програми, спрямованої на підтримку місцевого економічного розвитку. Ця ініціатива реалізується в рамках проекту “ГОВЕРЛА”, який здійснюється за підтримки USAID. Проект діятиме впродовж року, протягом якого експерти працюватимуть разом з представниками 10 громад, з метою створення власних програм економічного розвитку для кожної громади.

Головна мета цієї програми полягає в укріпленні прозорості, відповідальності та ефективності місцевих органів влади щодо економічних питань перед мешканцями та представниками бізнесу. 

Громадяни матимуть більший доступ до інформації про економічний розвиток своєї ОТГ, а органи влади зможуть краще реагувати на потреби громади та бізнесу. Жанна Соловйова, експертка проекту, підкреслює, що навіть під час воєнного стану необхідно продовжувати розробку економічних проектів, оскільки економіка є невід’ємною частиною життя та функціонування країни, особливо в такі складні періоди. 

«Одним з основних фокусів проєкту є робота бізнесу. Якщо поставити зараз себе на місце голови громади, коли у тебе соціальний аспект дуже актуальний. Пошкоджений якийсь інфраструктурний об’єкт або приїхала велика кількість переселенців, люди втратили робочі місця, тобто безробіття. У такій ситуації керівник громади має зрозуміти, куди спрямувати ресурси, коли вони обмежені. Тому громади мають думати над тим, щоб налагоджувати виробництво на місцях, що сприятиме економічному розвитку», – розповіла Жанна Соловйова , виконавча директорка ГО НУО “Сучасний Формат”.

Основною метою є підтримка органів місцевого самоврядування. Головний фокус у цьому проєкті зроблений на поліпшення політики, спрямованої на розвиток місцевої економіки, – розповідає Микола Костриця, експерт проєкту. Він також зазначає, що в Україні наразі існує низка економічних проблем, які вимагають розробки відповідного документу, яким у подальшому зможе скористатися громада для вирішення економічних питань.

«Громади в тісній комунікації з бізнесом і громадським середовищем мають розробити рамкові документи, в яких вони мають працювати і робити все, щоб бізнесу було комфортніше, і ОТГ від того розвивалися швидше. Це вже є відповідальність громад, щоб розробити цей документ та далі втілювати його у життя. Це і є той фокус, з яким ми будемо працювати», – додав Микола Костриця, головний експерт проєкту.

Проекти підтримки місцевого економічного розвитку викликають інтерес у представників бізнесу з кількох причин, за словами Олесі Голинської, експертки з місцевого економічного розвитку. Одна з таких причин – розширення ринкових можливостей. Вони надають можливість для партнерства з органами місцевого самоврядування. Ця співпраця дозволяє бізнесу активно впливати на прийняття рішень та впровадження політик, спрямованих на стимулювання місцевого розвитку. 

Значна увага також приділяється можливості впровадження сталого розвитку так як такі проекти, зорієнтовані на підтримку місцевого економічного розвитку та враховують екологічну відповідальність що може зацікавити бізнес, орієнтований на сталість.

«Для представників бізнесу ці місцеві цільові програми можуть стати потужним інвестиційним інструментом. Інвестиції можуть розглядатися як з державних джерел, таких як державний бюджет і державний фонд розвитку, так і з позабюджетних джерел, наприклад, коштів міжнародної технічної допомоги, грантових програм, співфінансування, а також власні кошти місцевої економіки, яка працює і відроджується завдяки бізнесу. Ми будемо особливу увагу приділяти інтересам бізнесу в кожній з визначених територіальних громад. Це фандрайзинг – його початок впровадження в Житомирській області, і ми будемо підтримувати ініціативи бізнесу», – розповіла Олеся Голинська, експертка з місцевого економічного розвитку проекту USAID “ГОВЕРЛА”.

Представники громад впевнені, що активна комунікація з бізнес-середовищем є невід’ємною складовою для розуміння їх потреб та задоволення їх очікувань. Це дозволяє зберігати підприємства в громаді та людський ресурс, створювати нові робочі місця та забезпечувати збільшення бюджетних надходжень через сплату податків. Крім того, така взаємодія сприяє розвитку партнерських відносин, що сприяють економічному зростанню та підвищенню якості життя в спільноті, – каже Володимир Євтух – заступник Ємільчинського селищного голови.

Представники місцевого бізнесу стверджують, що такі зустрічі та проекти є необхідними, оскільки вони об’єднують всі галузі економічного процесу в одному місці. Тут зібрані представники влади, експерти зі спеціалізованих питань та колеги підприємці, що дозволяє шляхом комунікації вирішувати конкретні питання та проблеми, що виникають.

«Є проблеми комунікаційні, проблеми з питань взаємодії з владою, але ось саме такі заходи сприяють вирішенню цих проблем. З початком війни взаємодія з владою зазнала корінних змін. Стало все простіше, швидше, питання почали вирішуватися автоматично. Тому такі заходи сприяють цим аспектам», – розповів Олександр Бочковський, керівник групи компаній “Лагуна Інтертранс”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here