Home Різне В Україні нині циркулює понад 30 різних генотипів коронавірусу – епідеміолог

В Україні нині циркулює понад 30 різних генотипів коронавірусу – епідеміолог

191

Головний епідеміолог МОЗ Наталія Виноград запевнила, що всі вакцини від COVID-19 ефективні проти нових штамів коронавірусу, але виробники вакцин розглядають питання розробки вакцин, які будуть спрямовані проти мутованих вірусів.

На сьогодні в Україні циркулює понад 30 різних генотипів коронавірусу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю «Епідеміологія» Наталія Виноград повідомила на прес-конференції.

Вона зазначила, що під час пандемії в країні повинні бути три дуже важливих компоненти: надання медичної допомоги, вірусологічний моніторинг та епідеміологічна складова.

"Щодо другої складової – вона не була зорганізована в Україні належно, тому дані по штамах – переважно ті, які ми попередньо отримували з-за кордону, куди здавалися зразки, й отримували із запізненням. Тепер уже в Україні налагоджено свої дослідження…», – зазначила Виноград.

При цьому вона додала, що на сьогодні в Україні циркулює, наскільки відомо вченим, понад 30 різних генотипів вірусів.

Виноград сказала, що занесення в Україну різних штамів вірусу відбувається з різних територій, зокрема, африканського континенту та багатьох європейських країн. Вона додала, що в Україні також циркулює «британський» штам коронавірусу, який набагато швидше поширюється та уражає молодші вікові групи, спричиняє високу летальність.

Виноград зазначила, що мутований вірус часто не піддається впливу препаратів, які раніше використовувалися для лікування COVID-19.

Водночас вона наголосила, що вакцини мають діяти ефективно проти різних штамів коронавірусу.

Разом з тим, за словами епідеміолога, ефективність вакцини AstraZeneca набагато нижча, у порівнянні з вакцинами інших виробників, стосовно «нігерійського» штаму коронавірусу.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here