Home Різне Як правильно вибрати клей для каменю?

Як правильно вибрати клей для каменю?

9486

Звичайно, дуже багато уваги приділяють вибору самої мармурової плитки, мозаїки. Хоч не менш важливо обрати потрібний клей для каменю тому, щоб виконати облицювання якісно і мозаїчні плити трималися на поверхні дуже довго. На що слід звернути увагу коли вибираєш клей? Вкрай важливо, щоб у складу була стійкість до вологи, відмінна адгезія. Чим швидше клей висихає, тим краще. Коли у основи є перепади, потрібно звертати увагу на ступінь вирівнюючої здатності і еластичність.

Особливості клеїв для мармуру

Мармур вважається дорогим та шляхетним мінералом. Їм оформлюють фасади будинків, оздоблюють приміщення зсередини. Мармур потребує особливого виду клею, тому що мармурове оздоблення відрізняється міцністю, не повинно зруйнуватися через деякий час. Тому вибирають спеціальні клеючі суміші. Щоб облицювання з мармурової плитки служило довго, до вибору клею підходять відповідально. В іншому випадку засіб не впорається з вагою плитки і вона може обсипатися.

Які вимоги висувають до мармурових клеїв:

  • універсальність суміші – як зовнішніх робіт, так внутрішніх;
  • забезпечувати зчеплення мармуру з поверхнею;
  • довгий термін експлуатації, відсутність усадки навіть після довгого часу;
  • швидке затвердіння.

Якщо йдеться про внутрішні роботи, тоді обирають екологічно чисту та безпечну продукцію. А для зовнішніх робіт потрібно купувати морозостійкий клей, який витримуватиме перепади температур. Існують склади, що витримують щонайменше 35 циклів замерзання. Адже протягом зими температура падає та підвищується багаторазово. Кошти, у яких циклів замерзання менше, швидше втрачають свої властивості, краще від них відмовитись.

Підготовка розчину

Готові сухі суміші особливим чином замішують відповідно до інструкції, обов’язково дотримуються пропорції, щоб маса не затверділа раніше часу і щоб домогтися потрібного ступеня консистенції для високого рівня адгезії. Спочатку наливають воду, у неї засипають порошок, добре розмішують до отримання однорідної маси. Продаються і готові склади – їх використовувати легше та простіше.

Тонкості вибору

У різних складів різний термін придатності використання після приготування. Мармур є важким матеріалом, працювати з ним доводиться повільно, довго. У тому випадку, якщо вибрати клей швидковисихаючий, ви можете не встигнути витратити його після замішування. Це не вигідно. Якщо ж замішувати його маленькими порціями – це сповільнюватиме роботу. Щоб уникнути цього, потрібно віддавати перевагу тим клеям, які можна використовувати протягом 3-х годин після замішування.

Коли не хочеться, щоб мармурова плитка відпала, потрібно вибрати засіб, що витримує щонайменше 80 кілограмів каменю на квадратний метр площі. Тоді клей витримає будь-яку мармурову плитку, навіть велику та важку. Від засобів, які втрачають свої властивості при контакті з агресивними речовинами, краще відмовитись. Коли трапляються перебої з опаленням, температура у приміщенні швидко знижується, неякісні клейові суміші цього не витримують.

Властивості клеїв для каменю

У різних типів клею різні властивості. Склади на цементній основі коштують менше за інших. Вони застигають повністю через шість годин після розмішування, тому з оздоблювальними роботами можна не поспішати. Склади на основі поліуретану та епоксидної смоли відрізняються еластичністю, мають широкий спектр допустимих температур. Утримують плитку міцно навіть у тому випадку, коли склад на цементній основі тріскається. Ці клеї трапляються навіть прозорі. Дуже важливо дотримуватись дозування компонентів при отриманні розчину. Ні мох, ні лишайник не оселиться в стиках між плитками, що позитивно позначається на догляді каменю. Висихають вони швидко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here