Напружена дискусія між депутатом та начальником ОВА на сесії обласної ради

1281
0

Перед початком сесії обласної ради депутати від фракції “Радикальна партія Олега Ляшка” розмістили на трибуні плакати із закликами виділити 10% бюджетних коштів на підтримку ЗСУ.

Одним із учасників акції був депутат Сергій Крамаренко, який на початку засідання запропонував включити до порядку денного питання про підтримку ЗСУ, НГУ та інших силових структур у 2024 році за рахунок коштів обласного бюджету.

«Просимо включити у порядок денний як невідкладний проєкт рішення, який називається «Про підтримку ЗСУ, НГУ та інших військових формувань, утворених за законом України за рахунок обласного бюджету у Житомирській області у 2024 році». Розуміючи, що ми чомусь самостійно відмовилися від повноважень щодо розпорядження бюджетом, ми маємо висловити свою принципову позицію щодо підтримки тих людей, які нас захищають. У нас перед ними величезна провина і величезний обов’язок, який ми маємо виконати. Тому давайте включимо це питання до порядку денного, розглянемо його редакцію і приймемо спільне одноголосне рішення Житомирської обласної ради. Ми зобов’язані перед нашими солдатами. Ми зобов’язані перед людьми, які на “передку”. Ми маємо зробити все для того, щоб їх підтримати.»

Його слова прокоментував Віталій Бунечко, начальник Житомирської обласної військової адміністрації. Він охарактеризував виступ як патетичний та закликав утриматися від спекуляцій та маніпуляцій з використанням привабливих назв у складних питаннях. Також відзначив, що лише у 2023 році на потреби Збройних сил України було спрямовано близько півтора мільярда гривень із бюджетів різних рівнів.

«Я хочу сказати, що патетика щодо допомоги ЗСУ є чистою патетикою. У 2023 році з бюджетів всіх рівнів на потреби ЗСУ було спрямовано близько півтора мільярда гривень. Обласна військова адміністрація повністю координувала роботу. Якби зараз виступав військовослужбовець з трибуни, можливо командувач ДШВ, представник Генерального штабу, командуючий Сухопутними військами, то напевно це питання було б досить гострим, і Житомирщина не була б тим регіоном, який не допомагає ЗСУ. Тому гарна назва не несе у собі суті.»

У ході обговорення між начальником ОВА та депутатом Сергієм Крамаренком виникла полеміка. італій Бунечко відзначив, що Сергій Михайлович досить майстерно вміє переформулювати безглузді питання, надаючи їм привабливий образ. Депутат з фракції “Радикальна партія Олега Ляшка” у відповідь зауважив, що підтримка Збройних сил України не є безглуздим питанням, а є надзвичайно важливою потребою. Далі ми надаємо пряму мову цієї дискусії:

В. Бунечко: “Сергій Михайлович, я ще раз кажу… Підтримка ЗСУ – це не є бюджет області.”
Депутат Крамаренко: “Бюджет області – це підтримка ЗСУ.”
В. Бунечко: “Пояснюю для тих, хто у бронепотягу. Якби ви дивилися конгрес регіональних влад у Львові, де міський голова Житомира задав конкретне питання: ‘Чи можна бюджетами будь-яких рівнів закривати питання ЗСУ?’ Отримав відповідь від Міністра оборони, який пояснив, що закупівлями для Міністерства оборони займається виключно Міністерство оборони.”
Депутат Крамаренко:
“А я слухав виступ Президента України, який зробив зауваження міському голові, що вони виділили лише мільярд.”
В. Бунечко: “Якому ще міському голові? Подивіться, скільки коштів місто Житомир виділило. Ми знаходимося в Житомирі, якщо ви забули. Якщо ви проживаєте в Києві, то імплементуйтесь, будь ласка, в Житомир.”
Депутат Крамаренко: “Ми знаходимося в Україні. Маємо підтримувати ЗСУ.”


Участь у подальшому обговоренні взяв директор Департаменту фінансів Житомирської ОВА Віктор Венцель, який надав пояснення депутатам. Він зазначив, що за 11 місяців витрачено близько півтора мільярда гривень на підтримку Сил оборони із усіх рівнів бюджетів області. Також нагадав про те, що з 1 жовтня ПДФО з військовослужбовців та працівників інших силових структур направляється у державний бюджет.

«З бюджету області вже було вилучено отриманих 728 млн. гривень, у тому числі з обласного бюджету 136.3 млн. гривень цього податку. Він вже не надходить, і в наступному році надходити не буде. Стосовно обласного бюджету – це великі втрати, понад 1 млрд гривень. Цей податок у поточному році формував 47% від дохідної частини обласного бюджету. Нажаль, цих ресурсів не буде. Але це не означає, що ми не підтримуємо і не будемо підтримувати Сили оборони і проводити інші заходи з ліквідацією агресії, тому що ці заходи не можна не розглядати у комплексі з підтримкою військових та проводити інші необхідні видатки, пов’язані з безпековими заходами, з підтримкою ВПО та, загалом, з нормальним функціонуванням установ в умовах воєнного часу.»

Після цього Володимир Ширма, в.о. голови обласної ради, запропонував депутатам розпочати голосування за включення у порядок денний проекту рішення “Про підтримку Збройних Сил України, Національної Гвардії та інших військових формувань, утворених за законом України, з обласного бюджету у Житомирській області у 2024 році.”

«Ви почули пояснення начальника Житомирської ОВА, Віталія Бунечка, почули пояснення директора департаменту фінансів. Також почули позицію Сергія Крамаренка, тому ставимо на голосування пропозицію від трьох депутатів.»

У результаті голосування лише 9 депутатів проголосували ЗА підтримку розгляду цього питання. Рішення не прийняте, тому його не було винесено до розгляду на сесії. Варто зазначити, що під час розгляду третього питання депутат Сергій Крамаренко та його колеги по фракції висловили своє невдоволення голосуванням, яке стосувалося підтримки військових, та показово покинули сесійну залу.

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

Previous articleСніжинки, ялинки, звірята, супергерої, ельфи чи барбі: асортимент новорічних костюмів на прокат у Житомирі. ФОТО
Next articleВнаслідок необачного кермування авто в реанімаційному опинились мама з дитиною

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here