Головна Кримінал Поширювали нацистську символіку та займались антисемітизмом: на Житомирщині викрито групу націонал-соціалістів

Поширювали нацистську символіку та займались антисемітизмом: на Житомирщині викрито групу націонал-соціалістів

812
0

Група молодиків з усієї України займались праворадикальною діяльністю та вандалізмом. У Телеграм-каналі було створено чат «Молодіжний націонал-соціалістичний батальйон». Його автором та адміністратором був 14-річний мешканець Дніпра. Наразі діячами займається прокуратура.

Учасники чату захоплювалися нацистською символікою, пропагандою комуністичного та націонал-соціалістичного режимів, поширювали матеріали такої тематики у соцмережі, спонукали до цього інших.

До цієї групи було залучено підлітків з різних областей, в тому числі і Житомирської. Так, 15-річний житель Радомишля у серпні 2023 року, за схвалення спільноти, вчинив наругу над пам’ятниками декількох кладовищ. Він зобразив нацистські символи на стелах, що вшановують борців проти нацизму в роки Другої світової війни, – повідомляють у пресслужбі Житомирської обласної прокуратури.

Осквернено було і меморіальний комплекс, приурочений пам’яті розстріляних єврейських дітей під час Другої світової війни: намальовано свастику та образливі для жертв нацизму написи. Аналогічними символами пошкоджено і будинок місцевої жительки єврейської національності. Зображення усіх вчинених руйнувань молодик передавав адміністратору чату.

Наразі за місцем проживання фігурантів (Вінниця, Дніпро, Івано-Франківськ, Львів, Радомишль) під час обшуків вилучено, зокрема, балончик з фарбою, книги відповідної тематики, гаджети, якими користувалися підлітки для вчинення протиправних дій.

Злочин викрито та проводиться досудове розслідування, встановлюється причетність інших осіб.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here