Home Спорт У Житомирі відкрили першу станцію ремонту велосипедів

У Житомирі відкрили першу станцію ремонту велосипедів

300

У Житомирі 25 травня на території ЗОШ №36 (вул. Домбровського, 21) облаштували першу станцію технічного самообслуговування велосипедів. Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

«Загальноосвітня школа №36 є учасницею проєкту «TUMI: шлях до школи», розташована неподалік від центру міста та в жовтні 2020 року зібрала найбільшу кількість учасників велошколи (понад 50 учнів і дорослих), проведення якої було одним із етапів проєкту, – розповідає координатора проєкту Аліна Кундіч. – Локацію обирали разом із представниками шкільного комітету з мобільності навчального закладу. ВелоСТО розташована біля велопарковки, яку також було встановлено в рамках проєкту, і яка добре оглядається камерою відеоспостереження».

Такий подарунок до Велодня-2021 отримали школярі та жителі Житомира від Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI) та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Відтепер у випадку несправностей велосипеду житомиряни можуть його полагодити на новенькій велоСТО.

«Ми активно долучаємось до ініціатив, що пов’язані з розвитком велосипедного руху,– розповідає учениця ЗОШ №36 Дарина Павленко.– В нашій школі є діти, які дістаються на навчання на електросамокатах і велосипедах. Я брала участь у велошколі. Мені дуже сподобалось, бо тут була і теорія, і практика».

Тестування станції ремонту велосипедів здійснив Андрій Бабак, голова ГО «Асоціація велосипедистів Житомирщини».

«Мережі велоСТО є невід’ємним елементом міської велоінфраструктури європейських міст, сподіваємося, що станція самообслуговування велосипедів в ЗОШ №36 буде лише початком розвитку такої мережі і в місті Житомирі», – кажуть представники шкільного комітету з мобільності школи.

Станція ремонту велосипедів виготовлена із міцних матеріалів. Стійка самообслугоування має в своїй конструкції вмонтований механічний насос, який виготовлений на основі італійського потужного пневмоциліндра, що не боїться впливу зовнішнього середовища. Універсальний клапан дозволяє накачувати колеса з будь-яким типом ніпеля.

ВелоСТО включає:

– металевий корпус з тримачем для велосипеда;

– набір інструментів:

– універсальний клапан для підкачки колес;

– насос вмонтований в корпус;

– мультитул;

– викрутка TORX;

– бортувальні лопатки;

– універсальний розвідний ключ;

– конусний ключ 13 мм;

– конусний ключ 15 мм;

– вижимка ланцюга;

– універсальний ключ для спиць;

– ключ для педалей.

 

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here