Головна sport Як розвивається дитячий футбол у Житомирі: розповідає Ірина Ковальчук

Як розвивається дитячий футбол у Житомирі: розповідає Ірина Ковальчук

204
0

З виходом ФК “Полісся” до Української прем’єр-ліги Житомир поступово стає футбольним містом. Міська влада готова сприяти розвитку цього виду спорту, зокрема і на дитячому та юнацькому рівні.

Ми поспілкувались із начальницею Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Іриною Ковальчук. Вона розповіла про те, що у всіх шкільних закладах міста відкриті футбольні секції, до деяких з них навіть набирають спеціалізованих тренерів:

“На сьогодні у нас майже 2000 дітей по усіх школах задіяні до футбольних секцій, які були не так давно утворені, з початку цього навчального року. Для усіх цих дітей, які займаються футболом при школах, організована шкільна ліга з футболу, у якій вони беруть участь. Це діти молодших вікових категорій: другий, третій, четвертий класи – молодша школа. З них все і починається.

Зараз школи, як в участі дітей-гравців, так і вболівальників, дуже активно долучаються до футбольних занять. До цього долучені навіть додаткові тренери, і так само фінансується частково і ФК “Полісся”. Тобто, для того, щоб не перенавантажувати вчителів фізкультури і дати можливість паралельно займатись кільком групам, в деяких школах з’явились додаткові футбольні тренери”, – розповідає посадовиця.

Розповіла Ірина і про спецшколу СДЮСШОР, яка розвивається під егідою ФК “Полісся”:

“Якщо взяти спеціалізовну футбольну школу “Полісся”, де займаються діти віком з 6 до 18 років, то це 650 дітей – як хлопці, так і дівчата, які вже більш професійно займаються футболом.

Дівчата грають в Першій лізі чемпіонату України з футболу. Ну, і є U-19, яка теж уже представляє представляє на професійному рівні в Прем’єр-лізі “Полісся” і школу разом, і тренується якраз на базі “Спартак-Арени”.

СДЮСШОР – це Спеціалізована дитяча юнацька школа олімпійського резерву з футболу, куди в молодші групи набирають усіх, а потім уже їх відбирають, ділять на більш професійні групи”.

Ірина Ковальчук зазначає, що міська рада готова надавати цій сфері більше підтримки. Зокрема обговорюється створення додаткових, більш професійних дитячих майданчиків для занять футболом, де проводитимуться тренування та змагання.

На запитання про те, якою є кінцева мета для влади у цій ідеї чиновниця відповідає наступним чином:

“Ми розуміємо, що всі професіоналами не стануть, але однозачно будуть любити футбол, вміти грати, приходити на футбол вболівати, тому, що ця фанівська історія – це теж нова історія для нас, і вміти вболівати, підтримувати одне одного, це теж певне виховання дітей, колективної підтримки одне одного. Тому, мета – це “Житомир – футбольне місто”, де розуміють, люблять футбол і вміють в нього грати. Незалежно, хлопчик це чи дівчинка, незалежно чи це футзал, пляжний футбол, дівочий, дитячий, професійний чи ветеранський футбол. Тобто, на всіх цих рівнях місто максимально сприятиме в розвитку, в організації і проведенні таких матчів”.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here