Головна Цікаво 5 ламп в одні руки: в Україні починають обмінювати лампи розжарювання на...

5 ламп в одні руки: в Україні починають обмінювати лампи розжарювання на світлодіодні

699
0

Із 16 січня українці можуть безкоштовно замінити наявні лампи розжарювання на світлодіодні. По 5 Led-ламп в одні руки в замін на 5 ламп розжарювання – через «Дію» та «Укрпошту».

Так, програма розпочне роботу в режимі бета-тестування в «Дії» – через замовлення та отримання на Укрпошті в обмін на старі, але працюючі лампи розжарювання.

Загалом українцям видадуть 30 млн Led-ламп за рахунок ЄС.

10 січня Уряд затвердив механізм видачі ламп.

Обмін буде проходити у відділеннях Укрпошти поетапно в усіх регіонах: спочатку в «Дії» та обласних центрах, до кінця лютого лампочки мають надійти і до найменших сіл.

Механізм обміну буде наступним:

  • Для цього необхідно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП, та лампи розжарювання для обміну.
  • Особа приносить 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти та проводить там їх обмін на нові, енергозберігаючі.
  • Обмін буде можливий у два способи – з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
  • Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок Дія, то вона може прийти до відділення Укрпошти з Паспортом, ідентифікаційним кодом та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.
  • При оформленні заявки через застосунок Дія потребно буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.
  • За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.
  • Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.
  • При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе.
  • Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.
  • Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника.

Очікується, що програма з обміну ламп сприятиме здійсненню заходів щодо використання населенням світлодіодних (LED) ламп з метою економії споживання електричної енергії та сталого збалансованого функціонування енергетичної системи України, особливо під час енергетичної кризи, викликаної російськими атаками на критичну цивільну інфраструктуру.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here