8 березня – не свято. Опитування житомирян

433
0

Ще донедавна більшість пов’язували 8 березня з тюльпанами і весною. 

Нині ж Міжнародний день боротьби за права жінок перестає бути “святом ніжності і краси”, величезна кількість людей за те, щоб 8 березня було робочим днем.

“Любі жінки” на роботі змінилося на “колежанки”, “милі, чарівні” – на “професійні, успішні”. Все більше жінок не сприймають 8 березня як свято. Це день захисту прав жінок.

Перший житомирський запитав житомирян про їх ставлення до 8 березня. Більшість відповіли, що цей день – не про красу, ніжність, чарівність.

Що таке 8 березня?

До середини 19 століття жінки майже не мали права працювати, отримувати таку, ж як у чоловіків зарплату, здобувати освіту, голосувати. Натомість вони повинні були народжувати дітей, доглядати за ними та бути хатніми робітницями.

Жінки почали організовувати мітинги, метою яких було досягнення рівних прав. Саме ці заходи зумовили появу свята 8 березня.

Тому це не свято.

8 березня 1857 році робітниці Нью-Йоркських фабрик влаштували демонстрацію. Жінки хотіли отримувати таку ж зарплатню, здобувати освіту, голосувати.

У світі почали виникати жіночі профспілки.

На початку 20 століття, знов у Нью-Йорку, 15 тисяч жінок вийшли на мітинг. Згодом у Данії пройшла друга Міжнародна коференція працюючих жінок. На ній активістка Роза Люксембург та Німеччини Клара Цеткін запропонували ідею започаткувати Міжнарожний жіночий день. День боротьби за жіночі права. Не свято.

Ідея свята знайшла велику підтримку серед країн соціалістичного табору. Однак спочатку його відзначали у лютому. 

Відзначати 8 березня Міжнародний жіночий день або День боротьби за права жінок вирішили в ООН у 1975 році. 

8 березня в Україні: скасували чи ні

Цього року 8 березня припадає на середу. Цей день не вихідний, адже в країні військовий стан.

Українці вийдуть на роботу. 

Зараз у Верховній Раді зареєстровано одразу декілька законопроектів стосовно перенесення чи скасування події. Зокрема, як альтернативу пропонують відзначати День українки 25 лютого.

Перед ухваленням того чи іншого рішення вирішили врахувати суспільну думку. Нещодавно у додатку «Дія» проводилося голосування, результати якого показали, що переважна більшість українців все ще за те, щоб залишити вихідний 8 березня.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here