Головна Люди Фіалки, орхідеї, сукуленти: Світлана Безверха вирощує кімнатні рослини та ділиться саджанцями.ФОТО

Фіалки, орхідеї, сукуленти: Світлана Безверха вирощує кімнатні рослини та ділиться саджанцями.ФОТО

429
0

Усі підвіконня в оселі Світлани Безверхої з Романова заставлені кімнатними рослинами. Вирощувати їх почала після народження доньки, якій зараз 15 років. 

В асортименті – фіалки, орхідеї, традесканції, сукуленти та інші. Значну частину залишає собі, дещо дарує, розігрує в лотереї, продає або взагалі віддає безкоштовно. Каже, що у цей складний для кожного час, така краса має тішити людей, тож із задоволенням ділиться шматочком щастя. 

Час для улюбленого хобі Світлана знаходить завжди. Попри те, виховує трьох дітей, порається на городі та у квітниках. Чоловік жінки – військовослужбовець, знаходиться на передовій.

Розповідає, що усі рідні підтримують її захоплення. За рослинами доглядає самотужки, інколи хтось з старших дітей може допомогти при необхідності.

Свої рослини Світлана Безверха вирощує з листочків, пасинків та пагонів. Подобається спостерігати за процесом їх зростання, зміцнення і врешті цвітіння. Приміром, фіалки, при правильному догляді, квітують кілька разів на рік. Має їх десятки сортів, ще більше –  орхідей. 

“Коли я тільки починала, у мене був стелаж, лампа, купувала листочки і вирощувала з них. Далі дивилася, який сорт більше сподобався, залишала собі. Що у надлишку – продавала, розігрувала, дарувала. Взагалі, кімнатна рослина, на противагу тим же букетам квітів, може радувати вас впродовж багатьох років, тому це дійсно вдалий і незабутній подарунок, – додає Світлана. – Певний час у мене було близько сотні сортів фіалок, але потім скоротила їх і додала інші рослини. Зараз маю десь 50 сортів фіалок. Залишила тільки мініатюрні – вони рясно і часто квітують, менші за розмірами і займають менше місця та й клопотів з ними теж менше. Ще є десь до 200 сортів орхідей, сукуленти, традесканції, у дворі вистачає теж квітів. Мені це все дуже подобається, вкладаю в них  всю свою душу і любов, тож завжди є віддача. Ніколи не жалію комусь подарувати рослинку, бо знаю, що я собі вирощу ще, а людині буде приємно. Треба доньці в школу – даю, у когось нема коштів купити – дарую”.

Грунт для рослин Світлана замовляє в інтернеті, поливає відстояною водою кімнатної температури раз в тиждень або в два. Переважно виділяє на це окремий час на вихідних. 

Пересаджує рослини за потребою, незважаючи на різні місячні календарі чи сприятливі дати. Щоправда, у літній період робити це не радить, адже спека може завадити адаптації рослини, тому найкраще підходить рання весна та кінець осені.

Додатково проводить профілактичний обробіток від шкідників, вносить добрива, а ще слідкує, щоб рослини, які не полюбляють прямих сонячних променів, перебували у затінку – ставить їх зі східної частини будинку, опускає жалюзі. Взимку утеплює підвіконня.

“Рослини мене не втомлюють. Навпаки,  відпочиваю, перезавантажуюсь, так би мовити. Не полишаю цю справу вже багато років, постійно знаходжу щось нове й цікаве. Маю сили і натхнення вирощувати і доглядати рослини, милуватися їх цвітом”, – наголошує Світлана Безверха.

Юлія Демусь

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here