Головна Війна Каністерапевт Надія Торчук з Житомира та її голден-ретрівер Нора – учасники соціального...

Каністерапевт Надія Торчук з Житомира та її голден-ретрівер Нора – учасники соціального проєкту «Собаки-герої». ФОТО

253
0

З жовтня 2023 року в Україні ініціативна група працює над реалізацією соціального проєкту «Собаки-герої», у рамках якого було створено календар: кожен місяць прикрашає світлина з чотирилапими, що поруч з людьми виконують обов’язки по захисту країни – хвостаті герої з ДСНС, Нацгвардії, Національної поліції та інших структур, а також простих громадян.

«Собаки-герої» – це проєкт про наших братів менших, які на рівні та разом із військовими, поліцейськими, рятувальниками, волонтерами у період повномасштабного вторгнення долучаються до заходів, спрямованих  на протидію російській агресії, пошуків, подолання наслідків війни тощо.  Внесок у перемогу  кожного з них разом з напарниками ми відображаємо у календарі 2024 року. Кожен місяць – це окрема історія  за мотивами  війни. Слова «Країна має знати героїв у обличчя» стали основою нашого єдиного, патріотичного, міцного та світлого майбутнього», – пояснюють організатори, а також додають, що їх мета не лише показати хвостатих героїв, але й привернути увагу до їх потреб у захисній амуніції.

Зокрема, кошти від продажу календаря, а також усі благодійні внески, що надійдуть на спеціальні реквізити соціального проєкту, будуть передані на її придбання.

У рамках проєкту вже розповіли  про кількох героїв. У їх числі  – голден-ретрівер Нора, яка разом з власницею – житомирянкою Надією Торчак, з 2022 року  відвідують госпіталі та інші медустанови в місті й області, де проходять лікування військовослужбовці, а також заходи для дітей ВПО, свята у закладах освіти, пришкільних таборах та ін.     

Таку роботу в Житомирі на постійній основі безкоштовно проводить група емоційної підтримки «DOG HELPS TO LIVE». Туди, окрім Надії Торчук і її німецької вівчарки Дори та золотистих ретріверів Джессі, Лани і Нори, також входять Катерина Стрілець із джек-рассел-тер’єрами Азартом, О’Харою та Нікою, Юлія Куренкова зі своїми бельгійськими вівчарками малінуа Кобою та Віватом і джек-рассел-тер’єром Прошею,  Катерина Гаврільченко із німецькою вівчаркою Реєм. Їх собачки люблять людей і доброзичливо взаємодіють з ними, не мають проявів агресії, спокійні чи активні, залежно від ситуації та аудиторії, слухняні, виконують команди. 

Сеанси каністерапії  від «DOG HELPS TO LIVE» сприяють покращенню психологічного та емоційного стану учасників. Тривають  близько години, протягом якої діти й дорослі налагоджують контакт із собакою – гладять його, дають команди. Це все у форматі спонтанної та веселої гри під керівництвом ведучого, тобто кінолога, за яким закріплена тварина. Основне завдання – передача позитивних емоцій учасникам, отримання задоволення від спілкування з собакою, подолання страху у взаємодії із оточуючими. Таке заняття стимулює розвиток органів чуття і сприйняття, дозволяє відволіктися від навколишньої реальності, адже собаки можуть бути не тільки друзями чи службовими помічниками, але й терапевтами.

Каністерапія — метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей. Завдяки чотирилапим у людей покращується настрій. Шерсть собаки гарно допомагає розробляти руки після інсультів, травм, повертає чутливість верхніх кінцівок. Каністерапія – один із видів лікування і реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак.

Також серед учасників проєкту «Собаки-герої» –  пес Одін, який після 24 лютого працював на Харківщині, а з попереднім господарем перебував на «Азовсталі», нагороджений медаллю «За віддану службу ІІІ, ІІ і І ступеня»,  зараз  допомагає шукати вибухові речовини, зброю та боєприпаси на сході країни. Пес Лі, що був переданий  «Спілці самаритян кінологів України» (ССКУ) для проходження подальшої служби у лавах Національної гвардії України,  виконував бойові завдання на Київщині та Харківщині,  нагороджений медаллю «За віддану службу ІІІ та ІІ ступеня». Одне з його завдань    –  допомога у виявлені небезпечних предметів та затримка правопорушників, у тому числі на блокпостах.  Пес Кейт, який  працює за напрямком пошук вибухових речовин і зброї в Києві, був залучений до проведення санкціонованих обшуків в громадських містах, школах і садочках.  Разом з напарником входить у групу реагування на анонімні замінування, залучений до несення служби на центральному залізничному вокзалі та до інших  оперативно-розшукових заходів, розмінування міста Херсон і області.  Пес Бред та його напарник, що виконують важливу місію з охорони посадових осіб та іноземних делегацій у складі Управління державної охорони України.

Команда соціального проєкту «Собаки-герої»: членкині  Громадянської спілки «СПІЛКА САМАРИТЯН КІНОЛОГІВ УКРАЇНИ – Тетяна Славінська (автор і керівник), Олена Ткаченко та Юлія Куренкова (члени команди),  Юлія Стрижкіна (автор, дизайнер світлин і календаря). 

Для замовлення календаря  необхідно звернутися у приватні повідомлення до Тетяни Славінської, задонатити на карту Монобанку – 5375 4112 0927 2397.  


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here