Home Цікаво Мистецтво на склі: житомирська майстриня створює декор із пляшок. ФОТО

Мистецтво на склі: житомирська майстриня створює декор із пляшок. ФОТО

1329
0

Камінь на Замковій горі, пішохідний міст з ілюмінацією у парку, голова Чацького над річкою, пам’ятник Сергію Корольова на майдані в центрі міста, Спасо-Преображенський собор, Водонапірна вежа, Дім української культури, який розмістився в маєтку нотаріуса Філіппова, Свято-Михайлівський кафедральний собор, центральний корпус Поліського національного університету, Конкафедральний костел Святої Софії: це та багато іншого зображує на своїх виробах 25-річна житомирська майстриня Анастасія Якимець.

Дівчина створила власний бренд «Будь добрим» – виготовляє свічки, органайзери, підставки та інші корисні речі чи предмети декору із б/у скляних пляшок від газованих чи спритних напоїв, які попередньо миє, ріже, шліфує, а далі розмальовує і покриває лаком. Кожен виріб – абсолютно унікальний, 100% ручна робота. 

У дитинстві Анастасія відвідувала художню школу, вищу освіту здобувала на факультеті ветеринарної медицини, а після  цього декілька років працювала за фахом за кордоном. Після повернення додому почала звертати увагу на проблему неконтрольованих сміттєзвалищ, нагромадження пластику, склотари, які можна посортувати і відправити на переробку. Власне, так завжди робили у родині дівчини і цю звичку вона взяла із собою в доросле життя.

Проте, деякі пляшки, завдяки оригінальній формі чи кольору, почали отримувати шанс на друге життя і багаторазове використання. Восени минулого року придбала склоріз і спробувала порізати перші пляшки, на яких потім з’явилися різні малюнки, переважно квіткова й геометрична тематика, а також споруда церкви у рідному селі Стара Чортория. До речі, саме цей виріб був досить популярним – замовляли односельці і ті, хто перебував за кордоном. Виготовила більше 10 екземплярів. Також зверталися із проханням намалювати церкви із сусідніх населених пунктів. У таку тару дівчина заливала соєвий віск з різним ароматом на вибір. Після того як свічка догорить, можна залити наступну або просто використовувати ємкість як підставку для косметики чи канцелярії тощо.

Щоб розрізати пляшку, потрібно зробити надріз, а далі поливати по черзі його окропом і та холодною водою, розколоти. Гострі краї шліфуються. Матеріали та все необхідне для роботи Анастасія бере з собою у поїздки, присвячує улюбленій справі увесь вільний час і вдячна близьким за підтримку у її починанні. 

 Продовжує створювати вироби для «Будь добрим», керуючись власним натхненням чи побажанням замовників. Вже створювала вази для кафе, свічки і вази із портретами, лавандою, соняхами, ромашками, написами, жителями морського дна, малюнком сільської хатинки серед квітів та ін.

Нещодавно отримала замовлення на серію виробів із зображенням визначних пам’яток і туристичних локацій у Житомирі. При необхідності готова виконати цей задум ще раз або втілити будь-яку іншу ідею. Каже, що це може бути функціонального та екологічного сувеніру з Житомира. 

Вартість виробів залежить від розміру, складності малюнку, а у випадку зі свічками – від об’єму.

Днями бренд «Будь добрим» презентував новинку – дифузори, для яких так само використовує вторинну сировину – тару із різних настоянок, спирту, переоксиду водню та розмальовує їх. В асортименті різні аромати – манго і кокосове молоко, любовне заклинання, рожевий цукор, грейфрут і м’ята.

 Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here