Home Цікаво На YouTube стартує подкаст-проєкт житомирян «Викинь це». ФОТО та ВІДЕО

На YouTube стартує подкаст-проєкт житомирян «Викинь це». ФОТО та ВІДЕО

796
0

Минулого року житомирянка Юлія Оріховська запустила власний проєкт «Агенція якісного контенту» («АЯК»):  у форматі публікацій та дописів у соцмережах з фото, відео та графічними підбірками розповідала цікаві та маловідоміфакти про історію, культуру і традиції українців, визначні постаті та їх внесок у державотворення. 

У січні 2023-го «АЯК» офіційно стала громадською організацією «Асоціація якісного контенту», а команда суттєво розширилася. Протягом останнього часу в такому складі активно працювали над зйомками подкасту «Викинь це», перший випуск якого вийде 13 квітня о 20.00 на YouTube.

Загалом у першому сезоні таких відео має бути 10-11, а також не виключено, що буде й наступний сезон. Наразі знімальний процес ще не закінчився. Тривалість одного випуску – близько 30 хвилин. Щоразу  – нова тема про певні радянські установки, що стосуються сім’ї, роботи, виховання, особистого простору. Сценарію, як такого, у подкасту нема. Є структура і «кістяк» основних тез, які були озвучені під час попереднього обговорення теми.  

«Викинь це» – це подкаст, у якому четверо дівчат ділятьсявласним досвідом впливу радянських установок на їхнєжиття. Жодна з них не жила у свідомому віці при державіСРСР, але в цьому і суть. Наша мета – виявити, як сучаснепокоління ретранслює поведінку минулих поколінь, використовує чужі установки, застарілі стандарти. Наших бабусь, дідусів виховала радянська держава за партійними стандартами. Вони виховали наших батьків, а ті нас. І все б нічого, але радянсько-російська ідеологія у цьому ланцюжкуявно зайва. Настав час викинути це! Ми більше не колоніяросії! Тож і мислити маємо вільно, критично, впевнено, – наголошує Юлія Оріховська. – Ідея такого проєкту в мене виникла ще кілька місяців тому, коли ми тільки створили ютуб-канал «АЯК», зняли перше відео, виклали його і зрозуміли, що  щось виходить, тож почали формувати наступні рубрики. У нас четверо ведучих – я, Тетяна Хмель, Катерина Тарасюк та Ірина Кирилович, а також оператори – Олександр Мельничук та Руслан Давидов. Це, власне, і є наша команда. Продовжуємо розвивати якісний україномовний контент, розвивати медіасферу, а разом з тим і український сегмент YouTube, аби молодь мала альтернативу того, що варто «споживати». У рамках подкасту розповідатимемо свої історії та залучатимемо історії інших, проводитимемо опитування. Все проходить у форматі живої розмови, спілкування між собою на камеру. Для означення теми випуску використовуємо певний предмет, що її символізує, а наприкінці викидатимемо його. У наших відео глядачі зможуть впізнати себе, рідних чи знайомих,  поглянути на це все зі сторони. Ми ретранслюємо власний досвід, установки і застарілі стандарти, які виникли під впливом радянського виховання, стаємо свого роду дзеркалом для інших. Хтось обов’язковопобачить себе,  почне аналізувати і змінюватися».

Підписуйтеся та слідкуйте за «Агенцією якісного контенту» на Ютуб, у Фейсбук та в Іnstagram.

Юлія Демусь

Previous articleПоліція: дитину у «Глобалі» залишила бабуся, бо не мала грошей на виховання
Next articleУ Житомирі оголосили підозру молодикові, який розтрощив плакат із військовим

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here