НАЗК перевірить аукціон з продажу унікального Дружбовського кар’єру нерудних корисних копалин “Кварц”, який називають «Житомирськими Мальдівами».

Нагадаємо, карʼєр продали фірмі громадянина Ізраїлю за вдвічі нижчою ціною, ніж була початкова.

Про перевірку повідомляє “Телеграф”, який надіслав запит щодо можливого конфлікту інтересів директора ДП “Український інститут сільськогосподарських аерофотогеодезичних досліджень” Дмитра Коваля, який виявився співвласником ТОВ “Імуногенетика”.

Кар’єр, який міг би стати привабливим туристичним об’єктом через красу та унікальний бірюзовий колір води, було продано “Імуногенетика” всього за 2,8 млн грн., двічі нижчою ціною, ніж мав бути перший аукціон.

Департамент моніторингу та контролю НАЗК проводить перевірку дій ФДМУ та Дмитра Коваля при продажі Дружбовського кар’єру на предмет можливої наявності конфлікту інтересів при даній угоді.

Нагадаємо, Житомирське Памуккале продали фірмі громадянина Ізраїлю.

Замість 4,8 млн грн (перший аукціон не відбувся через відсутність учасників), кар’єр із майновою базою продали за 2,8 млн грн з початковою ціною 2,4 млн грн. Переможець – ТОВ “Імуногенетика”, його кінцевий бенефіціарний власник – громадянин Ізраїлю Цацкін Георгій Маркович.

Фірма-переможець запропонувала ціну лише на 1 грн вищу. У другому раунді вища пропозиція відрізнялася теж лише на 1 тис. грн.

Зниження початкової ціни, а також участь в аукціоні двох фірм із однаковим статутним капіталом (лише по 1 тис. грн, що означає, що гарантія зобов’язань і відповідальності фірми – лише 1 тис. грн), різниця “ціни” ставок лише в 1 грн та 1 тис. грн може свідчити про змову учасників аукціону, що часто трапляється при торгах через майданчики Prozorro.

Фактично “Кварц” обійшовся лише в 75 тис. дол.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here