Собаки-сапери: як подружжя житомирян-кінологів тренує чотирилапих для передової

2058
0

Подружжя житомирян тренують собак та передають їх на службу до військових. З початку війни вони вже підготували та віддали військовим вісім чотирилапих помічників. Для пошуку вибухівки на фронті кінолони працюють з собаками пів року. 

Перший Житомирський поїхав у питомник та побачив, як тренуються майбутні чотирилапі сапери. 

Юлія Куренкова та Юрій Білоусов – кінологи. Вони цуценят навчають шукати вибухівку. 

Ми з Юлею власники питомника “Замкова гора”. Все життя займаємося розведенням німецьких вівчарок і бельгійських вівчарок. Згодом почали готувати собак на пошук вибухових речовин. Ми хочемо допомогти своїй країні. Працюємо зі Спілкою кінологів України”, – розповідає Юрій. 

Навчання тварин проходить у різних умовах.

“Спочатку собака привчається до запаху та позначок. Аби підготувати та видресувати собак, треба пів року. Щоб якось зацікавити собаку змалечку, вона має свою улюблену іграшку, яку отримує після успішного виконання завдання. Для навчання використовуємо різні приміщенні: вологі, світлі, теплі сирі. Також навчаємо собак у різних місцях – лісах, дорогах, сараях та багато де”, – додає Юрій.

Навчання майбутнього сапера у приміщенні проходить за таким алгоритмом. Спочатку вік нюхає територію та має відчути запах небезпечного предмета. 

Спочатку запускається собака, якщо собака обшукала не позначила, то потім людина заходить та дивиться”, – акцентує Юрій.

Нині в житомирських кінологів 20 собак, всі вони готуються для роботи на передовій.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here