Надія Торчук у квітні минулого року долучилася до команди житомирських кінологів, які  проводять різноманітні заходи для дітей ВПО, школярів, військовослужбовців та інших категорій. Такі сеанси каністерапії сприяють покращенню психологічного та емоційного стану учасників. 

«Наші зустрічі тривають десь годину, протягом якої діти й дорослі налагоджують контакт із собакою – гладять його, дають команди. Це все у форматі спонтанної та веселої гри під керівництвом ведучого, тобто кінолога, за яким закріплена тварина. Основне завдання – передача позитивних емоцій учасникам, отримання задоволення від спілкування з собакою, подолання страху у взаємодії із оточуючими. Таке заняття стимулює розвиток органів чуття і сприйняття, дозволяє відволіктися від навколишньої реальності. Собаки можуть бути не тільки друзями чи службовими помічниками, але й терапевтами, – пояснює Надія Торчук. – Каністерапія — метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей. Завдяки чотирилапим у дорослих та дітей покращується  настрій. Шерсть собаки гарно допомагає розробляти руки після інсультів, травм, повертає чутливість верхніх кінцівок. Каністерапія – один із видів лікування і реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак, який в Україні розвивається не так давно, тому якщо бачу якісь курси чи навчання  в цьому напрямку, то обов’язково беру участь. Перш за все, це досвід використання людино-тваринної взаємодії для допомоги людям у різних життєвих ситуаціях, який можу застосувати під час заходів. Насправді, ми постійно навчаємось чогось нового один в одного». 

Протягом 2022 року кінологи разом із собаками у співпраці  БФ «Справжні Українці» відвідували пришкільні табори, освітні спецзаклади, тематичні свята за участю дітей внутрішньо-переміщених осіб, їздили  лікарні та госпіталі, де проходять лікування поранені й травмовані військовослужбовці ЗСУ. З часом об’єдналися в групу емоційної підтримки «DOG HELPS TO LIVE» і на сьогоднішній день продовжують свою волонтерську діяльність у сталому складі.

Окрім Надії Торчук і її німецької вівчарки Дори та золотистих ретріверів Джессі, Лани і Нори, туди також входять Катерина Стрілець із джек-рассел-тер’єрами Азартом, О’Харою та Нікою, Юлія Куренкова зі своїми бельгійськими вівчарками малінуа Кобою та Віватом і джек-рассел-тер’єром Прошею,  Катерина Гаврільченко із німецькою вівчаркою Реєм. Їх собачки люблять людей і доброзичливо взаємодіють з ними, не мають проявів агресії, спокійні чи активні, залежно від ситуації та аудиторії, слухняні, виконують команди. 

«У дитинстві в нашій родині були собаки мисливських порід, а у 2013-му я завела свою першу собаку. Це  був золотистий ретрівер Джессі, з якої і почалося моє захоплення кінологією. З часом це вже переросло в основну сферу зайнятості – готуємося і їздимо на виставки, знайомимося і спілкуємося з такими ж як я – іншими любителями собак. Зараз у мене розплідник золотистих ретріверів «My Family UA», бо ці собаки дійсно моя сім’я, – продовжує Торчук. – Золотистий ретрівер – це собаки, які найбільше підходять для спілкування з людьми, тож, як тільки випала така можливість, я долучилася до команди кінологів, аби спільно допомагати тим, хто цього потребує. Спочатку ми їздили до дітей, які через війну переїхали в Житомир з родинами, до маленьких житомирян у літні табори, бували у  госпіталі та лікарнях. Ці заходи організовував БФ «Справжні Українці», а ми – представники ГО «DOG HELPS TO LIVE», проводили їх. Крім цього,  влаштовуємо такі зустрічі самостійно. Катерина Стрілець разом з підопічними показує різні трюки, Катерина Гаврільченко із Реєм демонструють відданість породи, малінуа Юлії Куренкової шукають предмети з імітацією вибухівки, а мої золотисті ретрівери знаходять підхід до кожного учасника і нікого не залишать байдужим. Протягом останнього часу відвідали діток в КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Попільнянської селищної ради, були на чемпіонаті області з бочі серед осіб з ураженням опорно-рухового апарату, де більшість спортсменів – молодь з ДЦП. Особлива наша увага зосереджена на візитах у госпіталь та медустанови, де лікуються захисники. Нас там завжди чекають і щоразу лише позитивні враження у всіх від спілкування і взаємодії з собаками. Військові посміхаються, відкриваються і повністю довіряють нашим помічникам. Дуже приємно бути дотичними до такої потрібної справи і розуміти, що хоча б на годину-дві воїни змогли відволіктися від думок про війну, трохи перезавантажитися».

Юлія Демусь

Previous articleПід Житомиром сталася жахлива ДТП
Next articleНа Житомирщині перекинулося авто: є постраждалі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here