Home Цікаво Спалах над Києвом: уламки 200-кілограмового метеора можуть бути між селами в Житомирській...

Спалах над Києвом: уламки 200-кілограмового метеора можуть бути між селами в Житомирській області

677
0

19 квітня над Києвом спалахнув болід. Тоді подавали декілька версій – від роботи ППО до падіння супутника. 

Міжнародна метеорна організація опублікувала звіт, згідно з яким в Україні впав метеороїд з початковою масою 200-300 кілограмів. 

Його уламки можуть бути між населеними пунктами Попільня, Романівка, Строків і Паволоч у Житомирській області.

Метеороїд з початковою масою 200-300 кілограмів (діаметром близько пів метра) розпався на висоті 38 кілометрів на безліч уламків і пил. Уповільнення боліда після спалаху свідчить про те, що найбільші фрагменти, які утворилися, мали масу менше 1 кілограма. 

«Як повідомляли світові ЗМІ, увечері 19 квітня 2023 року жителі української столиці – Києва, який періодично піддається обстрілам російських ракет, були налякані яскравим спалахом у небі… Хоча це було не відразу зрозуміло, цього разу спалах був суто природним явищем, а саме – дуже яскравим болідом», – йдеться у публікації.

Частина боліда була зафіксована на великій відстані камерами Європейської болідної мережі о 21:57 за київським часом, а все видовище тривало не більше 5 секунд. 

Вперше болід спостерігали на висоті 98 кілометрів над Великою Димеркою у Київській області. Потім він пройшов безпосередньо над Києвом на висоті близько 80 кілометрів і продовжив рух на південний захід зі швидкістю 29 кілометрів за секунду.

Великий спалах стався на висоті 38 кілометрів, коли абсолютна зоряна величина боліда досягла -18m або трохи більше, тобто болід належав до категорії суперболідів (боліди яскравіші за зоряну величину -17m).

Востаннє болід був помічений на відео на висоті 28 кілометрів, коли його швидкість становила близько 10 км/с.

Експерти зазначають, що велика початкова швидкість не була сприятливою для збереження метеорита. Судячи з усього, лише дрібні їх фрагменти могли досягти землі. Залежно від їхніх розмірів і фактичних висотних вітрів.

Дослідники припускають, що два роки тому цей об’єкт вже наближався до Землі.

Довідково: болід — великий вогняно-яскравий метеор, досить рідкісне явище, що виглядає як вогняна куля, що рухається в небі. Політ боліда нерідко супроводжується звуками, що нагадують грім. Від сильного нагріву метеорне тіло нерідко розколюється і з гуркотом падає на Землю у вигляді уламків. Рештки метеорних тіл, що впали на Землю, називають метеоритами.

У боліді розрізняють ядро, голову, хвіст і слід (прямий або зігнутий), що залишається після його польоту.

Нагадаємо, також нещодавно у Житомирській області було атмосферне явище, схоже на Північне сяйво.

Previous articleНа дорогах області почали латати ями
Next articleПовернувся з-за кордону та покинув бізнес, щоб захищати Україну: у Житомирі знову прощання з Героями

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here