Взуття, довжина якого всього 5 см, а ширина – 2,5 см, створює житомирянка Тамара Зализнюк. В асортименті  є найрізноманітніші моделі  – від спортивного до класичного на всі сезони, повна палітра кольорів. Шити такі майстриня навчилася кілька років тому. 

Вони чудово підходять для ляльок «Paola Reina», виробництвом яких займається іспанська компанія з 1994 року, а в Україні їх продають з 2007-го. Їх особливість –  багатонаціональна різноманітність, адже у колекціях присутні ляльки з характерними рисами обличчя   європейців, азіатів, мулатів. Крім цього, також виготовляє взуття і для ляльок «Міа», ще одного іспанського бренду. У наборі до обох представлено дизайнерське  вбрання та аксесуари, до кожного з яких нові власники можуть додатково замовити взуття або сумочку в житомирянки.

«Якось побачили в інтернеті текстильні ляльки і вирішила спробувати зробити їх. Коли дійшла справа до взуття, почала шукати інформацію в інтернеті. Трохи розуміюся на цьому, бо на той час шила верхню частину взуття для бальних танців. Із тих матеріалів, що мала під руками, пошила взуття для текстильних ляльок. Результат мені сподобався, але все одно продовжила шукати майстер класи і дивилася як це роблять інші. Звернула увагу, що є великий запит на взуття для «Paola Reina», – розповідає Тамара Зализнюк. – Почала шукати колодки і виявилося, що у Житомирі є майстриня, яка друкує їх на 3D-принтері. У неї я замовила спершу колодки на текстильну ляльку. Готовим результатом поділилася на своїй сторінці в соцмережі  і отримала прохання від інших, хто також займався текстильними ляльками, зробити взуття і для них. Врешті спробувала пошити взуття для «Paola Reina». Як на диво, у мене все вийшло і вже чотири працюю переважно саме з такими ляльками. Ними граються діти, їм подобається змінювати образи – одяг, взуття, зачіски. Усі моделі я розробляю самостійно, хочеться, щоб було максимально схоже до аналогів дорослого взуття. Приміряю їх на свою «Paola Reina» і виставляю фото на сторінки у мережі Фейсбук та Інстаграм». 

За увесь час пані Тамара досконало освоїла справу та усі процеси, тож нині за день може зробити одразу кілька пар взуття. Шиє їх на старенькій машинці. Робоче місце облаштувала в кухні. Викрійки робить на папері, потім переносить на картон та обводить на матеріалі, далі вирізає все і збирає за допомогою двосторонньої клейкої стрічки, підрізає, де потрібно тощо. 

Використовує лише якісні матеріали – натуральну шкіру спеціальної товщини. Вона еластична, добре тягнеться і лягає на колодку, тримає форму. Лише інколи, на прохання замовників, може зробити всередині підкладку із шкірозамінника. Для підошви у кеди, босоніжки замовляє із Китаю гуму двох видів, які комбінє – робить кант і безпосередньо підошву. Є можливість замовляти підошву, надруковану на  3D-принтері.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here