Home kultura Чим прикрасити ялинку та оселю до свят: новорічний декор на ринку в...

Чим прикрасити ялинку та оселю до свят: новорічний декор на ринку в Житомирі. ФОТО

1962
0

З пластику, скла, тканини або дерева, будь-яких форм та кольорів, з використанням штучних і природніх матеріалів одночасно – саме такий асортимент різноманітних виробів до різдвяно-новорічних свят пропонують покупцям на Житньому ринку в Житомирі.

За два тижні до Нового року, кажуть продавці, більшість досі лише оглядає асортимент, цікавиться цінами. За 200-300 гривень можна зібрати бюджетний варіант прикрас на ялинку – іграшки можна брати набором чи поштучно, комбінуючи кольори та розміри, додатково купити кілька метрів стрічки чи іншого тематичного декору, аби все доповнити.

У продажі багато різдвяних віночків, прикрашених квітами, шишками – з штучної чи натуральної хвої. Ця традиція прийшла в Україну з-за кордону та потрохи закріплюється. Такі композиції можна встановити на стіл поряд з стравами у Різдво чи Новий рік, повісити на двері чи стіну, в робочому кабінеті, закладі. Вартість – від 150 до 800 гривень.

Багато продавців демонструють вироби ручної роботи, які створюють самі після роботи або пропонують їхні знайомі. Зокрема, таким чином виготовляють віночки, маленькі ялинки, свічки.

До речі, усі заготовки для такого можна придбати окремо і зібрати самому чи з родиною, розмалювати кулі для ялинки тощо.

Звичних ще кілька років тому Діда Мороза й Снігурки у різних варіаціях ми не побачили ніде. На зміну їм прийшли гноми, сніговики, Санта Клауси на санях та інші казкові герої. Вони представлені у вигляді фігурок, зображені на пакуванні.

До слова, більшість написів на святковій атрибутиці – англійською. Та й самі житомиряни, додають продавці, все частіше обирають щось на європейський лад: дотримуються однієї кольорової гами, все має бути лаконічно та зі смаком, без обтяжливих елементів та нагромадження кількості прикрас. Для створення новорічної атмосфери цілком вистачає букета із декоративними гілками, квітами бавовни.

Крім більш притаманного українцям дідуха із соломи (теж вдалося знайти на ринку), зустріли багато різдвяних квіток, так званих “Різдвяних зірок” (композиції чи окремо як прикраса на ялинку), які масово використовують в Європі та Америці.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here