Home Відпочинок На районі: як виглядає Мальованський карʼєр у Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

На районі: як виглядає Мальованський карʼєр у Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Житомирі офіційно місця для купання облаштовані лише на двох пляжах у Гідропарку, але й там переважно у сезон діє заборона через кишкову паличку, виявлену у річці.

Деякі житомиряни не звертають увагу на обмеження і проводять літо біля водойми, залюбки купаються в Тетереві, натомість інші освіжитися у спеку відправляються до карʼєрів, яких на території міста є кілька (Богунський, Силікатний, Соколовський, Соколовський), але, судячи з останніх дописів у соцмережах, на вихідних там ніде яблуку впасти.

У рамках рубрики «На районі» журналісти «Першого житомирського інформаційного порталу» зранку 1 липня побували біля затопленого гранітного карʼєру в парку, який в Житомирі облаштували 50 років тому до 30-річчя Перемоги (на березі Камʼянки поруч із Чуднівським мостом).

Цей карʼєр ще прийнято називати Мальованським, адже він знаходиться у південно-східній частині мікрорайону, відомій як Закамʼянка.

Навколо нього багато зелені, з пагорбів поруч відкривається вигляд на центральну частину Житомира – храми, адмін будівлі, багатоповерхівки, Водонапірну вежу.

Читайте також: На районі: екостежка та Богунський карʼєр у Житомирі. ВІДЕО

Береги карʼєру – високі та камʼянисті скелі, подекуди навіть трапляються сучасні наскельні малюнки, до води можна спуститися у двох місцях, де є пониження і камені утворюють природні сходи.

У заростях біля води плавають дикі качки, а відпочивальники, яких ми зустріли на карʼєрі, додають, що тут навіть риба водиться.

Стан води у карʼєри бажає кращого (забруднення видно навіть візуально), але дорослі і діти не скаржаться, обираючи більш чисті ділянки для купання. Засмагати йдуть на підвищення чи у тінь біля дерев. Там також є сліди пікніків із вогнищами.

Юлія Демусь