Home Відпочинок ПЛР-тести і відстеження локації: якими будуть подорожі до ЄС

ПЛР-тести і відстеження локації: якими будуть подорожі до ЄС

662

Жорсткіші вимоги для мандрівників, які планують перетнути кордони ЄС, пропонує запровадити Європейська комісія. Пропозиції внесуть на розгляд  Ради ЄС.

Таке рішення прийняли 25 січня після засідання комісії.

Зокрема, у всіх мандрівників будуть вимагати негативний ПЛР-тест перед посадкою у літак. Тест необхідно здати не раніше ніж за 72 години до вильоту. 

Громадяни та резиденти ЄС, а також члени їх сімей повинні мати можливість пройти тест після прибуття.

Обов’язкове тестування може поєднуватися з вимогою самоізоляції, карантину та відстеження контактів, а також з додатковим тестуванням, яке необхідне протягом періоду до 14 днів – за умови, що держава-член ЄС пред’являє ті ж вимоги до своїх громадян при поїздці з країни, яка не є членом блоку.

Єврокомісія пропонує розробити спільну спеціальну форму для відстеження місцезнаходження осіб, що в’їхали до країни (Passenger Locator Form).

Єврокомісія також оновила критерії, які слід враховувати при розгляді питання про зняття обмежень на несуттєві поїздки з країн з-за меж ЄС.

14-денний кумулятивний показник реєстрації нових випадків коронавірусу, тобто загальна кількість нових зареєстрованих випадків на 100 000 населення за попередні 14 днів повинен бути не більшим від 25.

Рівень тестування, тобто кількість тестів на 100 тисяч осіб, проведених за попередні 7 днів, має перевищувати 300.

Рівень позитивності тестів, тобто відсоток позитивних тестів серед всіх проведених тестів за попередні 7 днів, не має перевищувати 4%.

Нагадаємо, із 1 березня українці можуть подорожувати на Кіпр.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here