Ботанічний сад і фруктовий сад навпроти, скелі біля Монументу Слави, альтанка і атракціони у Шодуарівському парку, бузок на Замковій, магнолії і сакури – це далеко не весь перелік локацій, де від початку весни встигли побувати і що спробували намалювати учасники скетчинг-клубу, який влітку минулого року заснувала художниця і тату-майстер Анастасія Лісовська.

Місце зустрічі щоразу обирають інше, поки що в межах Житомира, але не виключають можливість поїздки і в передмістя.

Влітку, якщо дозволяють погодні умови, малюють під відкритим небом на свіжому повітрі (дівчина приносить портативні туристичні килимки-сидіння на випадок якщо не буде лавок, стільців стаціонарних), а в холодну пору збираються в закладах з цікавим інтерʼєром чи виглядом за вікном.

Зокрема, 9 червня журналісти «Першого житомирського інформаційного порталу» зустріли учасників у Шодуарівскому парку – малювали колесо огляду, «точки» продажу солодкої вати.

У минулому році, каже Анастасія, місця для зустрічей обирали спільно, цьогоріч вона дослухається до побажань інших, втім здебільшого із місцем наступної зустрічі визначається самотужки і анонсує завчасно на сторінці клубу в соцмережі Інстаграм.

Незмінним лишається лише день – неділя, тривалість – дві години, а ось початок теж може коливатися – в першій чи другій частині дня (за погодженням з більшістю).

За словами Анастасії, число тих, хто ходить більш-менш стабільно вже досягає 40 учасників. Періодично додаються нові, а також долучаються гості й друзі з інших міст.

«На наших зустрічах люди вчаться малювати, бачити красу у всьому, проводять класно час та отримують насолоду від процесу. Для когось це можливість спробувати щось нове, хтось хоче завести знайомства, а хтось давно вже малює і радий робити це в компанії однодумців. Втім, більшість приходять без досвіду,  а я допомагаю їм, підказую,  ділюся азами і дуже тішуся, що в них  все виходить, – каже про скетчинг-клуб засновниця Анастасія Лісовська. – Досвід малювання – не обов’язковий. Головне – мати з собою скетчбук\папір (формат на власний розсуд) та мінімальний набір графічних матеріалів. У нас є клубні матеріали – маркери і раніше ми з ними працювали, але зараз додалися фарби, бо вони дають більше можливості для творчої реалізації».

Анастасія скетчі почала робити ще у період навчання в художній школі і вже зібрала цілу колекцію робіт з цікавими місцями і спорудами Житомира. Малює під час зустрічей клубу і у вільну хвилину. За останні місяці встигла повністю заповнити кілька альбомів.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here