Home Відпочинок Затишний двір з фонтаном біля костелу Святої Софії в Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Затишний двір з фонтаном біля костелу Святої Софії в Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

2869

Конкатедральний костел Святої Софії — римо-католицький храм, що знаходиться на Замковій горі в Житомирі. Це одна з найстаріших пам’яток архітектури державного значення в місті, яка не лише збереглася до наших днів, а й є повноцінним діючим храмом, в якому проводяться служби.

Костел був побудований у 1746 році як вдала комбінація бароко і пізнього ренесансу, перебудований у 1789-1801 рр. Після реконструкції в ХІХ столітті переважним в його архітектурі стилем став класицизм. Фасад конкатедрального собору Святої Софії розбитий на два яруси, будівля має гострі вежі. Поруч – дзвіниця висотою 26 метрів.

Біля костелу за огорожею облаштували ошатний двір з алеями, лавками. Тут в теплу пору особливо гарно: багато зелені (декоративні насадження, однорічні та багаторічні квіти) – справжня насолода для очей, а трохи далі (біля новозбудованого парафіяльного будинку) – діючий фонтан, який також має кольорову підсвітку.

Читайте також: Лавандовий «прованс» в центрі Житомира. ВІДЕО

Зважаючи, що в Житомирі цьогоріч комунальні фонтани вирішили не запускати, таких локацій із приємною прохолодою по місту можна знайти лише кілька – біля закладів освіти, на Набережній, біля прокуратури, у приватних дворах.

У дворі костелу Святої Софії можна посидіти у затінку, перепочити, а ще тут проводять парафіяльні заходи, зокрема для дітей. Звідси відкривається вигляд на інші храми на міста, що розташовані неподалік.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here