Україна повернула з російського полону ще 175 військових. Це 62-й обмін, у межах якого на Батьківщину повертаються воїни, що боронили країну на різних напрямках. Загалом з початку повномасштабного вторгнення вдалося повернути 4306 українців.
Про це у своєму Telegram повідомив Омбудсман України Дмитро Лубінець.
Хто серед звільнених?
Серед тих, хто повернувся додому, — воїни Збройних Сил України, Військово-морських сил, Національної гвардії, Сил територіальної оборони та Державної прикордонної служби. Вони брали участь у боях за Маріуполь, зокрема на “Азовсталі”, а також обороняли Донецьку, Луганську, Херсонську, Харківську, Миколаївську, Запорізьку, Сумську області та навіть Курщину.
Окремо зазначається, що 22 захисники були повернуті не в межах обміну, а завдяки іншим механізмам, які Україна застосовує для звільнення своїх громадян.
Як відбувався обмін?
Процес повернення військовополонених відбувся за участі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та за сприяння міжнародних партнерів, зокрема Об’єднаних Арабських Еміратів.
На місці обміну працювали представники Офісу Омбудсмана України. Вони фіксували стан звільнених військових, їхні потреби та можливі порушення прав.
Які права мають звільнені військові?
Як зазначив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, усі, хто повернувся з полону, мають право на соціальні гарантії, зокрема:
- медичну допомогу та психологічну реабілітацію,
- поновлення документів,
- отримання одноразової грошової допомоги.