Допомога в Бахмут та звільнені міста: як жителі Ружинської громади підтримують військових і цивільних. ВІДЕО

Пані Тетяна, жителька села Мовчанівка, Ружинської громади розповідає, що зараз на бойових рубежах Україну захищають її двоюрідний брат, два племінники, а син ремонтує техніку. 

Також згадує друга її сина, який повернувся на щиті додому. Тому разом з односельчанами Тетяна намагається підтримати військових, готуючи їжу для захисників на передову.

«З першого дня війни, всі з тієї ночі були в розпачі. Люди не вірили, що це може бути таке в наш час. Ми почали робити блокпости  – й великі й малі, і старі, і хто міг тільки. Потім почали збирати кошти нашим хлопцям, які на передовій, купляли тепловізори. Чим могли, допомагали. Потім завдяки нашому старості Олександру Якимчук, організувалися готувати їсти. Фермер, Сергій Книш надав нам борошна тону. Хлопці-фермери олію давали, дрова помогли привезти й люди до цієї пори здають кошти, хто скільки може. М’ясо буває так що волонтери привозять, буває ми самі закупляємо. Дівчата приходять, дякую їм, не лінуються. Допомагають готувати й стараються всі, буває до ночі. Кидають всю свою роботу, і ми стараємося, щоб волонтери завезли нашим хлопцям на передову», розповідає Тетяна, жителька села Мовчанівка.

 Приватні підприємці в Ружинській громаді також не залишились осторонь. Галина Цехмейструк та колектив її магазину «Бистричок» з перших днів війни долучилися до допомоги нашим захисникам. Працівниця магазину Інна каже, що починали з приготування різних страв, які швидко могли відновити сили у бійців та були б зручні у використанні:


«Ми навчилися варити сири, випікати різні смаколики – ковбаси, м’ясні страви, домашнє запечене м’ясо. Сири – сулугуні, адигейський. На кухні у нас працює чотири людини, ми стараємося всі допомагати нашій команді викладатися на повну. З сировиною наша громада допомагає. Звозять м’ясо, молоко, все домашнє».

Організовує збір допомоги та відвозить її на фронт нашим військовим Ігор Зозуля представник благодійного фонду волонтерського штабу «Українська команда» на Житомирщині. Ігор згадує, що почалося все з того, що з їхньої громади мобілізували багато військовозобов’язаних хлопців та дівчат. Понад 800 осіб з Ружинської громади боронять нашу землю від ворога. Тому населення громади активізувалося, щоб хоч якось допомогти військовим.

«Жителі нашої громади насправді дуже активні. Всі села допомагають всім, чим можуть – продуктами, коштами, послугами. Всі об’єдналися з перших днів, всі допомагають.
Також активно під’єдналися жителі нашої громади й взагалі, хто нас знає з-за кордону. Хочу щиро подякувати перш за все діаспорі Греції, діаспорам, які знаходиться в Ірландії, Німеччині. Це дуже суттєва допомога. Безпосередньо склад, в якому ми зараз знаходимося і вся ця допомога, яка надходить – від них. Тому ми маємо змогу також допомагати населенню деокупованих територій
», – розповів Ігор Зозуля. представник волонтерського штабу «Українська команда» на Житомирщині

Спочатку допомагали лише військовим, але через певний час почали допомагати цивільним, які з різних причин залишилися у прифронтовій зоні.

«Звісно, ми спочатку їздили, допомагали військовим. Але коли вже після звільнення територій, побачили, що відбувається там, зрозуміли, що допомога дуже потрібна і для населення. Будинки зруйновані, в людей згоріло все, вони потребують від харчування до ковдр. Діти, які залишились мають потребу і в дитячому харчуванні й в засобах гігієни.
Їздимо ми два рази в місяць. Десь практично кожен раз – три тонни вантажу: половину для військових ми передаємо й іншу половину веземо для цивільного населення. От уже на складі трошки звільнилося місця. Все тому, що ми цілу зиму возили теплі речі, ковдри, куртки, штани, взуття, постільну білизну. Також було багато речей для госпіталів, для шпиталів», – додає 
Ігор Зозуля.

Цими вихідними волонтери знову їдуть на Схід, аби відвезти таку необхідну допомогу. Цього разу – Бахмут.

«Зараз ми веземо велику партію в шпиталь у Бахмут, прямо там у нас є місцева жителька Ольга з Білилівки, яка медик у госпіталі у Бахмуті. Вона попросила сформувати велику допомогу медичну. Білизна для військових тому, що коли військові зазнають поранення, практично вся форма виходить з ладу. І це дуже багато потрібно допомоги. Постійно допомагаємо, об’єднуємо коло себе людей», – додає представник «Української команди» на Житомирщині.