Home Війна Енергетики закликають житомирян зменшити споживання електрики

Енергетики закликають житомирян зменшити споживання електрики

155
0

Українські енергетики просять зменшити споживання електроенергії у вечірні години – з 19:00 до 22:00.  Така необхідність з’явилася через те, що в енергосистемі значно знизився доступний обсяг потужності та резервів. 

Про це повідомили в «Укренерго».

Причина – зупинені на ремонт енергоблоки електростанцій, які зазнали масованих ракетних і дронових ударів росіян упродовж осені-весни. Також триває сезонна ремонт а кампанія на атомних електростанціях. Зупинені енергоблоки не виробляють електроенергію, тому енергосистемі потрібно активувати всі доступні резерви для забезпечення споживачів електрикою. 

«Упродовж доби ми постійно користуємось електроприладами. Але робимо це  нерівномірно: вночі та вдень зазвичай працює тільки те, що можна залишити без нагляду, доки ми на роботі або спимо: холодильник, мультиварка, роутер. А от вранці та ввечері, коли вся родина вдома, одночасно ввімкнене світло та працюють пральна машина і праска, бойлер і телевізор з комп’ютером. Взимку до них додається електрокотел на обігрів, а влітку – кондиціонер та морозильні камери для овочів та фруктів“, – пояснюють енергетики.

Усі ці дії диспетчери “Укренерго” бачать на моніторах як єдиний графік споживання. Він нагадує своєрідну кардіограму: ранок і вечір на ньому відображаються як підвищення, а день і ніч – як провали. Якщо дивитися на графік споживання за рік, то такі ж підвищення наші диспетчери бачать узимку та влітку, а навесні та восени вони бачать випрямлену лінію. Так само, як є ранковий та вечірній піки споживання, у році є зимовий та літній піки.

Тому енергетики потребують допомоги українців, щоб зменшити навантаження на енергосистему під час ранкових та вечірніх піків. Для цього достатньо дотримуватися простих правил:

  1.за можливості, переносити використання потужних приладів з пікових ранкових та вечірніх годин на нічні, коли споживання низьке;
  2.намагатись не включати одночасно потужні прилади (наприклад, бойлер та пральну машину);
  3.не вмикати кондиціонер у пікові години споживання. При використанні кондиціонера – ставити його на вищу температуру, ніж ви звикли;
 4. кип’ятити стільки води, скільки вам потрібно у конкретний час. Якщо у вас є газова плита – краще кип’ятити воду на ній.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here