Home Війна Естонія продовжить підтримувати Україну та відбудовувати Житомирщину

Естонія продовжить підтримувати Україну та відбудовувати Житомирщину

2033

Арсеній Пушкаренко і Міністр оборони Естонії Ханно Певкур

Естонія залишається надійним партнером нашої країни, зокрема у формуванні оборонної коаліції на підтримку України в усіх міжнародних форматах та у відбудові Житомирської області. Про це зазначив керівник міжпарламентської групи співробітництва з Естонською Республікою,народний депутат Арсеній Пушкаренко, який провів низку зустрічей під час офіційного візиту до Таллінна.

Парламентарій зустрівся з Міністром оборони Естонії Ханно Певкуром, який цими днями направив своїм колегам – міністрам оборони країн ЄС листи з ініціативою про надання Україні 1 млн боєприпасів, насамперед 155-го калібру. Міністр наголосив, що підтримка України буде посилюватися і що наші союзники налаштовані рішуче підтримувати Україну до Перемоги. Відвідавши днями Україну, Ханно Певкур оголосив новий військовий пакет допомоги для України.

Також результативною була зустріч Арсенія Пушкаренка з Міністром економіки та інфраструктури Естонії Рііною Сіккут.

Арсеній Пушкаренко і Міністр економіки та інфраструктури Естонії Рііна Сіккут.

«Подякував за всі зусилля Естонії у допомозі нашій країні на енергетичному та інфраструктурному фронтах – починаючи від генераторів та закінчуючи іншим обладнанням для нашої критичної інфраструктури. Подякував за понад 40 автобусів, які торік Естонія передала Житомирщині. Зазначив, що Україна має суттєву потребу в оновленні автопарку. Наприклад, громади Житомирської області передали на потреби військових понад 100 автобусів, вже не кажучи про інший транспорт. Тож існує потреба й у комунальній та спеціалізованій техніці», — розповів народний депутат.

Із пані Міністром домовилися щодо продовження роботи у цьому напрямку. Також обговорили питання відбудови України, подальшої технічної й інфраструктурної допомоги. Рііну Сіккут запросили відвідати Україну та взяти участь у Другому Форумі громад Житомирщини, що планується провести наприкінці березня в Овручі.

Під час розмови з керівником Міжнародного центру підтримки та допомоги при Міністерстві закордонних справ Естонії Тіітом Ріісало мова йшла про проекти з відновлення Житомирщини. Естонія вже будує новий дитсадок в Овручі. Це перший об’єкт відбудови України, який планується офіційно відкрити 1 червня 2023 року, в Міжнародний день захисту дітей. Також Естонія взяла на себе зобов’язання щодо співфінансування знищеного російською ракетою мосту через річку Ірша в Малині.

«Обговорили наступні проекти з відбудови інфраструктури області. Мова йде про Малинську дитячу школу мистецтв і будівництво нових сучасних осель для дитячих будинків сімейного типу. Крім того, розглядаємо кілька варіантів облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб, військових, поліцейських та рятувальників. Це буде або будівництво, або реконструкція приміщень. Ще одне питання, яке обговорили, — допомога Естонії у будівництві станції безпеки для формування в області мережі добровольчих станцій рятувальників», — розповів Арсеній Пушкаренко.

Також розглянули питання подальшого надання Естонією гуманітарної допомоги як Україні загалом, так і Житомирщині зокрема. Для цього Естонія вже передбачила на нинішній рік 2 млн євро. Водночас, мова йшла не лише про підтримку Житомирської область. Перед візитом до Естонії Арсеній Пушкаренко відвідав деокуповані населені пункти Харківщини і Миколаївщини. Він розповів естонським партнерам, що ці території дуже потребують будівельних матеріалів та техніки.

«Окремо обговорили питання реабілітації військових і мирного населення, які втратили кінцівки. Естонія має досвід, спеціалістів та відповідну базу для реабілітації таких пацієнтів. У 2023 році Уряд Естонії виділив 3 мільйони євро на реабілітацію українців і в співпраці з Благодійним фондом BGV вже надає таку допомогу в Таллінні нашим громадянам. Йшла мова і про створення за підтримки Естонської Республіки нового сучасного реабілітаційного центру на території Житомирщини», — каже Арсеній Пушкаренко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here