Головна Війна Історія воїна з Житомирщини, який героїчно врятував життя цілої роти

Історія воїна з Житомирщини, який героїчно врятував життя цілої роти

91
0

Житель Житомирщини, старший лейтенант 184 Навчального центру Андрій Часовнік отримав від президента нагороду від Президента України – орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Про це у своєму Facebook повідомив 184 Навчальний центр.

Відповідно до указу Президента України від 07.04.2023 року старший лейтенант 184 Навчального центру Андрій Часовнік був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню (нагороджуються військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та інші особи за бездоганне виконання військового та службового обов’язку, виявлену при цьому доблесть і честь).

У листопаді 2022 року, у бою поблизу населеного пункту Кліщіївка Бахмутського району Донецької області старший лейтенант Андрій Часовнік своїм рішенням та подальшими діями зміг витягнути з ворожого оточення особовий склад своєї роти. Розуміючи, що сили противника сильно переважають Андрій, після погодження з командиром роти, вирішив разом з двома водіями БТР-80 вивів особовий склад з ворожого оточення та врятував не одне людське життя.

Про цю історію сам Андрій розповідає так:

“В мене був позивний “МОНТАНА” і , коли ми відступили з позиції, приїхала зведена рота, щоб нас поміняти, а я із своїм відділенням залишився та допомагав новоприбулим облаштовувати нову позицію. Робили все з нуля, майже без відпочинку, під щільними обстрілами, закопувались ми з хлопцями дуже швидкими темпами, бо ворог сунув стіною щодня. Вони назвали ту позицію «Монтана» та стримували її від ворога ще три місяці поспіль, вже без мене….Отаке було…”.

Родом Андрій із с. Вчорайшого, Бердичівського району. Закінчив Житомирський національний агроекологічний університет та військову кафедру при Житомирському військовому інституті імені С.П. Корольова. Ранок 24 лютого він застав у Озерному, яке в той же день було обстріляне ракетами. Там герой проживав зі своєю сім’єю. Після цього, не вагаючись ні хвилини, чоловік перевіз сім’ю в безпечне місце, а сам зібрав речі та вирушив у військкомат добровольцем, щоб стати на захист України. Прибув на підготовку у 184 Навчальний центр, де одразу отримав належне йому офіцерське звання та посаду командира взводу. Але й тут, під час навчання, потрапив під масований ракетний обстріл 13 березня 2022 року, та брав участь в евакуації військовослужбовців, що проходили з ним військову перепідготовку.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here