Home Війна Із Житомирщини доправили гуманітарний вантаж у деокуповані Балаклію та Ізюм

Із Житомирщини доправили гуманітарний вантаж у деокуповані Балаклію та Ізюм

2182

Нещодавно із гуманітарною допомогою до звільнених міст Харківщини вирушили представники Житомирської області, зокрема народні депутати від партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко і Тетяна Грищенко. Вони відвідали звільнені міста Балаклію та Ізюм. 

Громадам передали гуманітарну допомогу, до формування якої долучилися Олевська, Брусилівська та Березівська територіальні громади, волонтерка і депутатка Житомирської міської ради, фракція «Слуга Народу», Ірина Гладка, депутатка Житомирської обласної ради, фракція «Слуга Народу», Валентина Донець, а також благодійні фонди BGV Геннадія Буткевича та «Чисті серцем», які надали 500 продуктових наборів.  

Майже пів року мешканці Балаклії та Ізюма жили в окупації. Нині міста поступово повертаються до мирного життя. Після себе ворог залишив гуманітарну кризу, знищену та пошкоджену інфраструктуру, на відновлення якої підуть роки.

«Для нас було важливо відвідати ці громади, зустрітися з людьми, підтримати їх і передати допомогу. Особисто приїхали на Харківщину, аби дізнатися, чим можемо ще допомогти. Варто не забувати і підтримувати звільнені території. Саме в єдності – наша сила! І приємно, що до нашої ініціативи долучилося стільки небайдужих людей», — каже Арсеній Пушкаренко. 

Начальник Балаклійської міської військової адміністрації Віталій Карабанов зазначає, що відновлення інфраструктури та життєдіяльності міста було б неможливим, якби не допомога від волонтерів та інших громад.

«Наша громада – це не лише місто, а й 14 старостинських округів, до яких входять 37 населених пунктів. Треба було все відновлювати: водо- та газопостачання, електроенергію. На сьогодні вже запрацювали банківські установи, ЦНАП, а населення отримує соціальні виплати, пенсії. Поліція, ДСНС, СБУ — всі працюють у штатному режимі», — розповідає він.

Поступово відновлюється й Ізюм. Після «руского миру»тут знищено 70% усіх будівель і виявлено сотні масових поховань. Підтримати людей депутати із Житомирщини приїхали й сюди. 

Свого часу, в 2014 році, депутатка Житомирської міської ради, фракція «Слуга Народу», Ірина Гладка змушена булави їхати з Донецька. Вона добре знає, що це таке — починати життя з чистого аркуша через «рускій мір».  

«Житомирська область також постраждала від «визволителів», але не на стільки, як Харківщина, і в нас є можливість допомагати. Хочемо, щоб звільнені території відновлювалися так само, як і наша область, яка вже почала відбудовуватися», — каже Ірина Гладка.

Під час зустрічей із представниками місцевої військової адміністрації та органів місцевого самоврядування обговорили наявні проблеми, зокрема відсутності комунальної техніки для нормального функціонування громад. Під час окупації ворог комунальну техніку або знищив, або викрав. Це стосується й місцевих шкільних автобусів. 

«Від керівництва Балаклійської та Ізюмської громад, військової адміністрації почув слова вдячності Естонській Республіці, яка в грудні 2022 року в Житомирі передала автобуси кільком областям України, зокрема 11 із них — Харківщині. Естонські автобуси отримали й Балаклія та Ізюм», — зауважив Арсеній Пушкаренко.

Також обговорили актуальне питання з розмінуваннятериторій громад. Після себе ворог залишив багато«сюрпризів», які загрожують життю мешканців та обмежують роботу бізнесу. Арсеній Пушкаренко зазначив, що докладе всіх зусиль, аби залучити до вирішення цього питання естонську державну групу з розмінування. Вона планує прибути до України, щоб допомагати у розмінуванні наших територій.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here