Home Війна Коростенський район: 5 окупованих сіл та безлюдні населені пункти, але ситуація починає...

Коростенський район: 5 окупованих сіл та безлюдні населені пункти, але ситуація починає стабілізуватися

2736

Коростенський район – найбільший на Житомирщині і найбільше потерпає від окупантів. Попри це, тут готуються до посівної, планують відновлення автобусного сполучення, сюди повертаються люди з західної України та Європи.

Разом із тим у районі є п’ять окупованих сіл. Але там залишаються місцеві жителі, які не змогли кинути своє господарство. Наразі, за можливості, влада намагається їм доставляти гуманітарні вантажі.

Про це у короткому інтерв’ю Першому житомирському розповів голова Коростенської РВА Юрій Тарасюк.

Як пройшла минула доба в Коростенському районі?

“Спокійно, без будь-яких бомбардувань. Все тихо”.

Чи є окуповані населені пункти?

“Так, є. У Народицькому районі (старий адмінподіл, – ред.) – 5 сіл. Ці села продукти отримують гуманітаркою. Громадян, у яких було бажання, ми  евакуйовували звідти, і всі забезпечені необхідним. Інші не можуть полишити худобу, птицю, адже їх потрібно годувати та доглядати”.

Чи є пусті села, звідки евакуювалися всі жителі?

Є пусті села. Проте охорона там залишається — це здебільшого села в Малинській ТГ, де були обстріли. І то старости там залишилися і вони охороняються, щоб не було випадків мародерства’’.

Яка ситуація в Народичах?

‘’Народичі працюють та функціонують. Проте саме ця громада межує з Київською областю, і якраз там переміщуються війська росії з території Білорусії. Як відомо, на Київщині ведуться бої. Тому місцеві чують вибухи’’.

Коростенська громада забезпечена продуктами? Як із ліками?

По Коростенській громаді логістика налагоджена, вже працюють повністю “АТБ”, “Сільпо” – там є всі продукти. Так само і в малих магазинах. Із  продуктами проблем немає. Щодо ліків, то наразі ми  вирішуємо це питання. Адже в основному вони постачалися нам зі столиці. Зараз потрібні серцево-судинні. Тому працюємо над тим, щоб саме з західної України привозити допомогу, зокрема, ліки. Загалом із ліками ситуація контролювала. Держава забезпечує інсулін”.

Чи планується відновлення автобусного сполучення з Житомиром?

“Плануємо відновити в найближчий час. Зараз вирішуємо це питання з обласною адміністрацією. Проте воно є: автомобільний чи будь-який транспорт проходить, тільки іншою дорогою. Залізничне сполучення теж є”.

Як боретеся із тими, хто наживається на війні і суттєво підняв ціни на продукти? Особливо в далеких селах, які зараз без автобусного сполучення.

Ми створили рейдові групи, які  перевіряють. Навіть місцеві жителі, якщо бачать такі випадки, то не мовчать, а відразу або до нас звертаються, бо ж у  є форма зворотного зв’язку на сайті, або пишуть мені в месенджері в Фейсбук. І  ми відразу на такі випадки реагуємо. Вже було 5 чи 6 звернень. Ціни вже врегулювалися, навіть на пальне. Вже на 33-й день війни всі зрозуміли, як потрібно працювати та допомагати”.

Скільки приблизно людей виїхали з Коростенського району?

“25%-30% за місяць. У нас район великий і входить туди 13 громад. Деякі взагалі не виїжджали, от наприклад, Олевськ – місто не покидали, а навпаки туди прибувають біженці. Ушомирська громада – її теж не покидали. Лугини – теж невеликий відсоток евакуйованих. Більше виїжджали з Малинської, Народицької громад”.

Евакуація в Коростені

Чи багато бажаючих захищати свою землю, зважаючи на відсоток евакуйованих?

“Шукати людей –  ми не шукали. Тому що у нас черги у військкоматах. Записані наперед 100 людей, які готові вступити. Мобілізація проведена в повному обсязі”.

Чи готуєтеся до посівної?

Звичайно, сьогодні вже працюють аграрії. Наразі їм готуємо перепуски, запускають техніку та починають роботи. Середній бізнес теж почав відновлюватися. Запускаємо пилорами  та інше.

Місцеве населення панікує чи гуртується?

Чесно – люди більш згуртувалися. Раніше була тенденція, коли виїжджали, але сьогодні пішло на позитив. Люди вже повертаються з західної України, з країн Європи додому.

Читайте також: Зруйновані цілі вулиці: як живе прикордонний Овруч. Фото

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here