Home Благодійність На благодійному концерті в Житомирі 5-річний Матвій Савіцький подарував свій малюнок Святославу...

На благодійному концерті в Житомирі 5-річний Матвій Савіцький подарував свій малюнок Святославу Вакарчуку. ВІДЕО

416

«Тобі всього 5 років, а попереду – ціле життя. Ти на концерті Святослава Вакарчука, а в Україні – війна. Єдине, що тебе засмучує в цей вечір, що Святослав не заспівав твою улюблену пісню «Не твоя війна», яку ти так часто співаєш і яку мріяв би заспівати з ним. Одного дня ти будеш згадувати цей момент, а поки – цінуй життя, насолоджуйся ним, ніколи не втрачай свою сміливість і віру», – такий допис на своїй сторінці у соцмережі 19 березня опублікувала житомирянка Анна Савіцька.


За кілька годин до цього вона разом із сином Матвієм відвідала благодійний акустичний вечір-концерт лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука у драмтеатрі, під час якого хлопчик передав виконавцю один зі своїх малюнків.
Артист не залишив поза увагою такий жест маленького українця – обійняв, сфотографувався на згадку та публічно подякував йому зі сцени. А коли дізнався про вік Матвія, то одразу ж поділився спостереженнями про свого сина Івана, який менший на два роки.
Пані Анна розповідає, що її Матвій малює з раннього віку. Приблизно в рік почала давати йому в руки олівці, фломастери, пензлики і привчати до творчості. Малюку таке заняття дуже подобалося. Спершу малював лише разом з мамою, потім відвідував приватні заняття, ходив у художню студію та Центр мистецтв. У період повномасштабної війни малювати став ще більше, багато сюжетів на патріотичну тематику. Одну з своїх робіт, на якій зображено Пса Патрона, вдалося продати за дві тисячі гривень під час аукціону в соцмережах, а кошти передали на потреби ЗСУ в «Фонд громади Житомира».

Увага до патріотичної теми у творчості Матвія лишається й донині, але малюванням він займається здебільшого у вільний час вдома, оскільки ще ходить на хореографію, вокал та інші гуртки.

«Матвію загалом подобається репертуар гурту «Океан Ельзи», декілька пісень він добре знає та наспівує. Одна із найулюбленіших – «Не твоя війна» (… гілля калин похилилося…), яку він навіть розучив на заняттях та дуже сподівався почути на концерті, – ділиться Анна Савіцька. – Також Матвій знає про громадську позицію Святослава, його виступи на передовій, допомогу захисникам (кошти від продажу квитків на благодійні концерти в рамках туру містами підуть на потреби бригад ЗСУ, НГУ та Сил Оборони України), тож, збираючись на благодійний виступ, вирішив подарувати свій малюнок. Спеціально нічого не малював. Обрав роботу, на якій зображено всім відомий образ про напрямок для російського корабля. Вона була створена у розпал повномасштабної війни десь рік тому. Загалом концерт умовно був поділений на дві частини, коли Святослав грав на гітарі, як це зазвичай відбувається під час візитів до воїнів на передову, а потім акомпанував собі на роялі. Ми слухали, насолоджувалися музикою, емоціями і атмосферою. Син сказав, що подарує малюнок після композиції, яка його найбільше зачепить. І от на пісні про оберіг він запропонував підійти ближче до сцени, аби й вручити малюнок. Звичайно, нам обом було дуже приємно, але, думаю, що для сина, попри його юний вік, це без сумніву стане одним із пам’ятних моментів на усе життя. Матвій щасливий, що побував на концерті і що його малюнок сподобався Святославу».

До речі, Святославу Вакарчуку під час концерту в Житомирі також подарували збірку поезій «Життя vs війна» Ольги Бортнікової, куди також увійшли світлини місцевих фотографів, на яких зображені перші дні повномасштабної війни та наслідки злочинів російської армії. Кошти від продажу видання направляють на допомогу військовим.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here