Home Війна На Житомирщині дружина військового випікає хліб на продаж, аби зібрати на допомогу...

На Житомирщині дружина військового випікає хліб на продаж, аби зібрати на допомогу ЗСУ. ФОТО

2160

До повномасштабної війни Іванна Матвійчук із села Стара Чортория розвивала свою кондитерську справу, разом з чоловіком виховували трьох доньок і вели домашнє господарство. Після того як він став на захист країни, активно зайнялася волонтерською діяльністю – спільно з друзями, рідними та усіма небайдужими збирає кошти, за які купує і передає необхідні речі на фронт.

У квітні цього року для благодійних ярмарків вперше спекла хліб, який односельці швидко розкупили і почали звертатися знову. Тоді й зрозуміла, що це може бути ще однією можливістю для наповнення волонтерської скарбнички.

Розповідає, що хліб для родини пекла постійно, а у період карантинних обмежень ще й з сусідами ділилася. Щоправда, рецепт тоді був найпростіший. Нині ж в асортименті – білий, житній та цибулевий хліб із різними додатками. Деякий час експериментувала із інгредієнтами та їх співвідношенням, текстурою тіста, додавала висівки чи конопляне борошно. Таким чином вдалося випрацювати ідеальну рецептуру, а хліб виходить надзвичайно смачний та ароматний. 

Ціна одного -70 гривень. Всі кошти від продажів одразу направляє на потреби захисників. Зокрема, таким чином вдалося зробити суттєвий внесок на придбання коліс для автівки на передовій, лопат тощо.

Хліб від Іванни користується популярністю не лише в рідному селі, а у населених пунктах по сусідству. Віднедавна почала приймати і виконувати замовлення й звідти. Доставку робить на власному авто, яке заправляє за свій рахунок. Також з особистих коштів покриває витрати на борошно (просто купує чи відвозить молоти у млин зерно,  на початковому етапі з борошном допомагало місцеве ДП «Нова Перемога»), оплату електроенергії, пергамент та інші розхідні матеріали. Насіння соняшника, тмин, кунжут білий і чорний, сушену цибулю, льон замовляє в інтернеті і вираховує на оплату кошти від продажу хліба. Наголошує, сума виходить чимала, а також потрібно сплачувати за доставку: «Новою поштою» – дорого, а «Укрпоштою» – довго. Доводиться шукати компроміс. 

За період із квітня Іванна спекла вже більше 400 хлібин. Одна порція – 5 шт. Більше у її побутову духовку не вмістити. Збирає замовлення за кілька днів і одразу пече щонайменше 20 хлібин. Нещодавно виконала максимальне замовлення – 55 хлібин за один день, від реалізації яких отримала 5500 гривень на волонтерський рахунок. Дуже часто покупці, розуміючи мету, дають трохи більше грошей, ніж зазначена вартість.

Мрія Іванни – велика професійна духовка, в якій одночасно може випікатися понад 20 хлібин. Це суттєво заекономить її сили та час, дозволить збільшити об’єми. Крім цього, зможе оперативніше доставляти хліб – рум’яний і ще теплий, а не чекати поки він випікатиметься частинами протягом усього дня. Вимішує тісто та всі інші процеси теж виконує вручну, тож додаткове обладнання для цього  не буде зайвим. 

Підтримати волонтерську справу Іванни Матвійчук можна фінансово – банківські реквізити 5375414136468591 (Монобанк). Якщо готові допомогти у випіканні хліба – надати інгредієнти чи обладнання, можна звертатися в особисті повідомлення в Інстаграм або  Фейсбук.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here