На Житомирщині в лісопосадці виявили 400-кілограмову бойову частину російської ракети, що залишилися після минулих обстрілів та була нерозірваною. 22 лютого уламок ракети знищили.

Про це 23 лютого повідомили в поліції області та опублікували відеою.

“Бойова частина мала масу 400 кг, вона була надзвичайно небезпечною, оскільки у ній були засоби ініціювання вибуху – детонатори. Такі предмети підлягають негайному знищенню”, – зазначає заступник начальника ВТС ГУНП в області Віктор Ганжа.

Для знищення уламку ракети використали спеціальну техніку, за допомогою якої помістили смертельно небезпечну знахідку глибоко у землю. Лише після цього підірвали. Такі заходи допомогли запобігти незворотнім наслідкам.

“У разі спрацювання бойової частини ракети на поверхні уламки могли б долетіти до навколишніх сіл. Вони мають дуже велику кінетичну енергію, гострі рвані краї та прошивають наскрізь метрові стовбури дерев. Після підриву вирва у грунті була 7 м завглибшки і 15 м в діаметрі. Також від вибуху викорчувало і порозкидало навколо дерева із корінням”, – додав Віктор Ганжа. 

Житомирянам нагадують: у разі виявлення боєприпасів, зброї, невідомих предметів та речовин не можна їх зрушувати з місця, переносити, розбирати тощо. Про таку знахідку негайно сповістіть поліцію (спецлінія 102), рятувальників (спецлінія 101) або місцеві органи влади. До прибуття фахівців подбайте, щоб ніхто з людей не потрапив до потенційно небезпечної території.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here