Home Війна Не було “живого місця” від побоїв: на Житомирщині розслідують смерть військового на...

Не було “живого місця” від побоїв: на Житомирщині розслідують смерть військового на полігоні

724
0

35-річного військового Руслана Білеку виявили мертвим в одному з наметів на полігоні в Житомирській області. За словами батька військового, на тілі сина не було “живого місця” від побоїв. Проте правоохоронці висунули попередню версію отруєння чоловіка.

У військовій частині, де сталася трагедія, чекають на висновки слідства.

Про це повідомляє ТСН.

“Мій син був мобілізований 20 січня цього року Фастівським військкоматом (Київська область). Спочатку син перебував в учбовій частині, потім – у бойовій. На офіцерський склад не жалівся, а от на сержантський – да, жалівся. Казав, що сержанти, уродженці Харківської області, “з’їдають” інших, принижують, особливо вихідців із заходу України. Тобто стички із сержантами були постійно”, – розповідає Василь Білека, батько загиблого.

Чоловік додає, що син постійно розповідав про приниження. Винятком був період, коли син разом з іншими був на військових навчаннях за кордоном.

“Син розповідав, що йому постійно доводилося захищати слабших хлопців, які потерпали від свавілля сержантів. Ті йому погрожували розібратися. Так і сталося. Я впевнений, що сина вбили. Впевнений на 100%. Справа в тому, що я його бачив за два дні до смерті, коли він був цілий, без побоїв, а потім побачив тіло… Все тіло, з голови до ніг, було в синцях. Я не вірю в отруєння, про яке кажуть правоохоронці. Але його могли побити до втрати свідомості, а потім наколоти чимось”, – каже Василь Білека.

До цього додає, що у його родини одна вимога – чесне розслідування цієї справи.

“За два дні до смерті я привіз йому нову флісову кофту. Так от, на місці події він був сфотографований закривавленим у цій флісовій кофті, а в морг його привезли в зимовій куртці, одягненій на голе тіло. “Фліску” зняли через те, що на ній були чужі плями крові… Ким прибралося все це? Слідчими. До цього можуть бути причетні вищі керівники. Моя одна єдина головна вимога – провести чесне адекватне розслідування. Я мовчав місяць, два, сподівався на слідство, не хотів скандалу через те, що зараз війна, але так не можна, з військових знущаються”, – розповів нам Василь Білека.

Поліція відкрила провадження за статтею “Вбивство”

В поліції Житомирської області, чиї працівники розслідують це кримінальне провадження, нам повідомили, що слідство йде за статтею “Вбивство”.

“Відділом поліції №1 Житомирського райуправління на цей момент розслідується кримінальне провадження за статтею 115 КК України щодо зазначеної людини. Під час проведення досудового розслідування були допитані свідки, з якими померлий контактував в останні дні життя. З їхніх слів жодних конфліктних ситуацій не було. Відповідно до проведених експертиз у рамках кримінального провадження, будь-яких ознак насильницької смерті не виявлено. Наразі слідство триває”, – повідомила речниця поліції Житомирської області Вікторія Дубовик.

Батько Руслана, не погоджуючись із твердженнями поліції, повторює, що особисто бачив тіло сина з чисельними синцями на багатьох ділянках.

У військовій частині, де перебував Руслан Білека, про обставини смерті відповіли так: “Позиція військової частини повністю співпадає з позицією поліції. До закінчення розслідування ми не можемо нічого сказати. За попередніми висновками патологоанатома, є отруєння певними речовинами. Слідство все з’ясує. Ми самі чекаємо на результати розслідування“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here